Windows 7 yerine linux kurmak mantıklı mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşi bilmeyen birisi o kodları yazana kadar 2 3 defa .exe ile kurabilirdi..

İşi bilmeyen birisi o kodları yazana kadar 2 3 defa .exe ile kurabilirdi..
[Arch Linux için]:

yay Microsoft Edge
Numara seç: (Kurulacak paket)
Enter
Paketi kurmak istiyor musunuz? [Y/n]: Y
Enter

Bitti.

Ayrıca yazdığım şeyde komik bir şey görmedim.
Siz .exe ile tarayıcı kurana kadar ben 6 tarayıcıyı kurmuş olurum hatta gidip eklenti kurmaya falan başlamış olurum.

Evet Linux artık daha kolay. Uygulama mağazası, ofis programları falan var. Ama bir hatayla karşılaştığında internette herkes kod paylaşıyor.

E bir zahmet paylaşılan kodları kullan. Windowsda da hata aldığın zaman koddan -doğrusu komut- çok geri durulmuyor, komut kullanmasak bile ben ayarlarla uğraşmanın komutlarla uğraşmaktan daha zor olduğunu düşünüyorum. Linux kullanacaksanız ilk iş terminalden korkmayı bırakın, o sizin düşmanınız değil dostunuz.

[Arch Linux için]:

yay Microsoft Edge
Numara seç: (Kurulacak paket)
Enter
Paketi kurmak istiyor musunuz? [Y/n]: Y
Enter

Bitti.

Ayrıca yazdığım şeyde komik bir şey görmedim.
Siz .exe ile tarayıcı kurana kadar ben 6 tarayıcıyı kurmuş olurum hatta gidip eklenti kurmaya falan başlamış olurum.
Ben ise sadece sol tık yaptım.

E bir zahmet paylaşılan kodları kullan. Windowsda da hata aldığın zaman koddan -doğrusu komut- çok geri durulmuyor, komut kullanmasak bile ben ayarlarla uğraşmanın komutlarla uğraşmaktan daha zor olduğunu düşünüyorum. Linux kullanacaksanız ilk iş terminalden korkmayı bırakın, o sizin düşmanınız değil dostunuz.
O dost beynimi yakan hatalar veriyor. Mesela Linux Mint 20.3 kullanıyorum internette 17.3 sürümünün kodları var. Arada doğal olarak biraz değişiklik oluyor bu yüzden sık sık hatalar alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı