Linux Lite eski laptopta CPU kullanımı %100

boreas37

Centipat
Elimde bayağı eski bir laptop var, dizi film izlemek için kullanmak istiyordum ama çok yavaştı.
Ben de internette bulduğum çözümler doğrultusunda düşük donanımlı bilgisayarlar için olan Linux Lite'ı kurdum ama hala çok yavaş.
Linux Lite içinde gelen sistem değerleri göstericisinde hiçbir şey yapmıyor olmama rağmen CPU kullanımı %100 görünüyor.
Sorun ne olabilir? Bilgisayarda 4 GB DDR3 RAM ve SSD var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Lite ile ilgili geçen hafta bir yorum okumuştum, en yüksek ram kullanımı, bu nasıl Lite distro filan diye. Puppy Linux varken hiç gerek yok, kurtulun geçin.

Anlamadığım şekilde bende Ubuntu ve Ubuntu tabanlılarda hep bir sorun çıktı ne yazık ki. Debian ve Arch tabanlı öneririm bu yüzden her zaman. (Ubuntu Debian tabanlı olsa da bayağı fark var.)
Arch topuna hiç girmedim ben gelişmiş ve gelişmek isteyene Fedora kişisel kullanıma Ubuntu öneririm. Ben nonfree Debianda full intel sistemde ses kartı sıkıntısı yaşadım. Yarım saat sonra Xubuntuyu attım şifa gibi geldi :D
Mesleki hedeflerimle çakışmasa Ubuntu kullanırdım.

Görünüme önem vermem yeter ki kasmasın derseniz Q4OS trinity öneririm.

Xubuntu kullanmasın bence ama Mint iyi olabilir.

Dediğim gibi dizi film izlerken kasmayacaksa görünüş önemli değil.

Xubuntu ya da Mint de olur, sistem nedir ve htop CPU kullanım sıralaması görüntüsü alabilir miyim? Yoksa da kurabilirsiniz çok cici bbir araçtır.
Atmak isterdim ama yurttayım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı