Linux Lite video izlerken yüksek CPU kullanımı

Aslind
Donanım hızlandırma GNU/Linux'ta bazen sorunlara yol açabiliyor. Bu yüzden tarayıcı ayarlarından donanım hızlandırma kapalı ve donanım hızlandırma açık olarak test yapın.
Aslında olabilir daha çok gpu kullanır diyor benim gpuda işlemci zaten işlemciyi boşuna yoruyor olabilir test edicem
Söylemeyi unuttum her iki tarayıcıda gezerken de kasıyor yeni sekme acayim yazarken felan işlemci çıkıp iniyor

Son düzenleme:
Arkadaşlar Linux Lite kurdum video izlerken 1080P'de CPU kullanimi 99 oluyor ve haliyle kasiyor,

Bu işte tecrüben olmadığı için haliyle bazı hatalar yapıyorsun, bizim için de malumun çok zor oluyor anlatması.
Şu anda senin sistemini senden daha iyi biliyorum ve bildiğime de emin olabilirsin.
Linux Lite, Mint, gibi sistemlerle mutlu olamazsın.
Alttaki yazdıklarımı uygularsan büyük ihtimal sorun yaşamazsın.

- Birinci ve en önemli uygulaman gereken nokta senin Openbox veya Lxde kurman gerekir, bunun iki yolu var, ya Lubuntu 18.04 ya da Debian Lxde kullanacaksın, her ikisini de deneyebilirsin.
- İkincisi, kurulum sonrası ilk işin sistemi güncellemek olmalı, sistemi güncellemeden hiç bir şey yapma.
- Üçüncüsü tarayıcılarda donanım hızlandırma seçeneğini aktif-deaktif yaparak denemelisin. Ublock eklentisini kurmalısın, yoksa sistemini reklamlar kullanır.

Bu üç işlemi uygularsan mutlu ve bahtiyar bir GNU/Linux kullanıcısı olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı