Linux Mint 20.3 Duvar Kağıtları (3. Konu)

linux_mint_logo.jpg

Linux Mint 20.3 Duvar Kağıtları (3. Konu)
Arayıp tek bir kaynak üzerinde bulmak isteyenler için sizlerle Linux Mint 20.3 sürümünün içerisinde yer alan duvar kağıtlarını bu yazı içerisinde paylaşacağım. Her zamanki gibi doya doya tek konuda tüm duvar kağıtlarını paylaşayım isterdim ama Sosyal tek konu üzerinden en fazla 50 tane görsel dosyası eklememe izin veriyor. Bu sebeple 2 klasör + 2 klasör + 1 klasör olacak şekilde 3 konu olarak paylaşım yapacağım. 2 tanesini zaten yaptım. Geriye tek klasör kalmıştı. Onu da bu konuda paylaşacağım. Bu konunun ardından başka bir işletim sistemine geçmeyi planlıyorum. (Muhtemelen bir Linux dağıtımı olacak.)

Öncelikle bu duvar kağıtlarını kendiniz nasıl edinebilirsiniz?
Dosya sistemi/usr/share/backgrounds dizinine gidin. Sizi birkaç klasör karşılayacak. Bunların içeriğini bu sefer paylaşacağım sadece tek klasör kaldığı için sürprizbozanlar halinde paylaşmaya gerek duymuyorum. Ayrıca şu an "linuxmint-una" klasörünü paylaşıyorum. Dosya sistemi/usr/share/backgrounds'a geldikten sonra klasörü görebilir ve aradığınız görselleri bulabilirsiniz.

Bkz. Önceki konu/konular:

aburden_frozen_winter_ball.jpg

acoelho_lush.jpg

aholmes_moraine_lake.jpg

ddaily_san_francisco.jpg

dvdijk_lamp.jpg

eeselioglu_istanbul.jpg

fakurian_abstract.jpg

jhpark_mayan_theatre.jpg

jrajala_steam_fog.jpg

jwarvel_frozen_soap.jpg
ksimakov_venice.jpg

lpreda_christmas_tree.jpg

lpreda_lily.jpg

lzhang_uzumaki.jpg

mikeu_red_waves.jpg

mo_pink_dream.jpg

mpiwnicki_pearl.jpg

mpiwnicki_volcanic_valley.jpg

nwatson_eclipse.jpg

pcarmona_sydney.jpg

slee_blue_waves.jpg

ybindra_stairs.jpg

📌Not:
Bu duvar kağıtları işletim sisteminin içerisinden alınmıştır. Yukarıda bahsi geçen dizine giderek bunları kendiniz de bulabilirsiniz. Linux Mint 20.3'e ait daha fazla duvar kağıdı kalmadı. Başka bir işletim sistemine geldi sıra. Şu ana kadar Windows 11, 10 ve 8.1 duvar kağıtları paylaştık. İçlerinde en çok Linux Mint 20.3'de yoruldum. Çok fazla duvar kağıdı var.

Okuduğunuz ve ilgilendiğiniz için teşekkürler. Önerilerinizi belirtirseniz sevinirim. Başka bir işletim sisteminin duvar kağıtlarını paylaştığımda görüşmek üzere iyi forumlar dilerim :)

Hocam emeğine sağlık da yani duvar kağıdının tanıtılacak nesi var onu anlayamadım açıkçası.
Duvar kağıdı arayan kişiler için yapıyorum aslında. Linux Mint kurmakla uğraşmak yerine buradan duvar kağıtlarını elde edebilir isteyenler. Windows 11, 10 ve 8.1 için de yapmıştım aynısını.

Anladım, arayan Google'dan da bulur ama isterse yine.
Tek bir kaynak üzerinde olması daha iyi olur diye düşündüm. Google'da belki hepsini bir arada paylaşan bir yer bulamayabilirler. Hem de aramayı gerçekleştiren kişilerde bu konunun da sonucu belirir bu ise Technopat'a ziyaretçi çekmeye yaramış olur. Fakat bir sorun var ki 50 görsel limiti yüzünden 3 konuya bölünce hayallerim biraz suya düştü açıkçası. Pek de bir arada paylaşılmış gibi olmadı.

Tek bir kaynak üzerinde olması daha iyi olur diye düşündüm. Google'da belki hepsini bir arada paylaşan bir yer bulamayabilirler. Hem de aramayı gerçekleştiren kişilerde bu konunun da sonucu belirir bu ise Technopat'a ziyaretçi çekmeye yaramış olur. Fakat bir sorun var ki 50 görsel limiti yüzünden 3 konuya bölünce hayallerim biraz suya düştü açıkçası. Pek de bir arada paylaşılmış gibi olmadı.

Bir de site az yer kaplasin diye goruntu kalitesini dusuruyor ya asil kotu olan o.

Bir de site az yer kaplasin diye goruntu kalitesini dusuruyor ya asil kotu olan o.
Evet. Hatta sanırım önceki konularda attığım bir fotoğraf 2K'dan çamura dönmüştü :D Gereğinden fazla düşürmüş sanırım kaliteyi. İleride belki blog gibi bir yer açarsam bu paylaşımlara orada devam edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı