Linux Mint 21.1 Ventoy indirirken hata veriyor

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2023-07-17_22-52-17.png
    Ekran görüntüsü_2023-07-17_22-52-17.png
    56,8 KB · Görüntüleme: 19
Kod:
sudo apt install efibootmgr
sudo efibootmgr

2. komutu yazdığınız zaman:

EFI variables are not supported on this System.

Yazısı çıkarsa bilgisayarınız UEFI desteklemiyordur.
maleseef desteklemiyor hocam😭

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2023-07-17_23-03-29.png
    Ekran görüntüsü_2023-07-17_23-03-29.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 14
Maleseef desteklemiyor hocam😭

Evet hocam ama çok da bir şey fark etmiyor bana göre UEFI ile legacy ben çok bir fark göremedim üzülmenize gerek yok. Ayrıca bu bilgisayarı Windows 10 kurmanız bilgisayarınıza işkence etmekten başka bir şey olmaz hocam. Bence siz Linux'ta kalmaya devam edin veya güncellik takıntınız yoksa Windows 7 kurun.

Evet hocam ama çok da bir şey fark etmiyor bana göre UEFI ile legacy ben çok bir fark göremedim üzülmenize gerek yok. Ayrıca bu bilgisayarı Windows 10 kurmanız bilgisayarınıza işkence etmekten başka bir şey olmaz hocam. Bence siz Linux'ta kalmaya devam edin veya güncellik takıntınız yoksa Windows 7 kurun.
öyle yapıcam hocam emeğiniz için teşekkür ederim

Hocam yine olmuyor.

Hocam kimse bir şey yazmayacak mı?

Tamamdır hocam. BIOS'unuzda UEFI desteği yok.

Ventoy'u MBR formatında USB belleğinize yazdırın hocam. Ardından Windows 10 isonuzu Ventoy'un içine atın.

Teşekkürler hocam ihtiyacım olan şey buydu. Bilgisayarınızda çok yüksek bir ihtimal UEFI desteği bulunmamakta.

cd /sys/firmware/efi çıktısı istemememin sebebi buydu hocam. Eğer dizin bulunmuyorsa BIOS UEFI değildir. Eğer dizin varsa BIOS UEFI'dir.

Windows 7 gerek güvenlik desteği almaması gerek birçok uygulama tarafından desteği kesilmiş olması nedeniyle kullanılabilir bir işletim sistemi değil hocam.

Ventoy'u MBR formatında USB belleğinize yazdırın hocam. Ardından Windows 10 isonuzu Ventoy'un içine atın.

cd /sys/firmware/efi çıktısı istemememin sebebi buydu hocam. Eğer dizin bulunmuyorsa BIOS UEFI değildir. Eğer dizin varsa BIOS UEFI'dir.

Windows 7 gerek güvenlik desteği almaması gerek birçok uygulama tarafından desteği kesilmiş olması nedeniyle kullanılabilir bir işletim sistemi değil hocam.

Hocam o kişiye bağlı tamamen. Ben 1-2 ay önce 10. nesil Intel işlemcim ile Windows 7 kullanıyordum ve bir sıkıntı çekmedim. Şu an 2. nesil i3 işlemci, 8 GB RAM ve 240GB SSD ile ikinci laptopumda Windows XP 64 Bit kullanıyorum ve yine çok bir sıkıntı çekmedim. O tamamen kişiye bağlı. Arkadaşın bilgisayarı Windows 10 kaldıracak güçte değil. Linux sevmiyor ise Windows kullanabilir fakat Windows 10 bu bilgisayar için tamamen işkence olacak. Windows 8.1 ve Windows 7'ninde uygulama desteği açısından neredeyse hiç farkı yok o yüzden Windows 7 önerdim. Başka ne kullanabilir ki? Ayrıca güvenlik desteği almaması vb. bunlar zaten yeterince bilgisayarı dikkatle kullanıyorsanız sizin için gereksiz olan şeyler.

tamamdır hocam dediğinizi yapıcam yarın yapabildiğim zaman sizi etiketleyip yazarım takipte olun ve şuan bir pc yükseltme konusundayım sizde gelin fikirlerinizi alalım

Geri
Yukarı