Linux Mint 21.1 Ventoy indirirken hata veriyor

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2023-07-17_22-04-38.png
    Ekran görüntüsü_2023-07-17_22-04-38.png
    10,5 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Linux Mint 21.1 işletim sistemi kullanıcısıyım ve Windows 10'a geçmek istiyorum. Bunun içinde Ventoy indirdim ve kuracaktım ama kurmak istediğim zaman böyle bir hata IE karşılaşıyorum, bu sorunu nasıl çözeceğim? @Rona

Hocam SSD'ye kurmaya çalıştığınızı görünce güldüm fakat bende zamanında Ventoy'u tüm yedeklerimin bulunduğu HDD'ye kurmuştum zamanında. Sonra ağlaya ağlaya ISO'yu HDD'ye atıp oradan kurmuştum :D.
Yapmanız gereken tek şey Ventoy'un olduğu dizinde bir terminal açıp şu komudu yazmanız:

Kod:
sudo sh Ventoy2Disk.sh -I /dev/sdX

Not: /dev/sdx'in olduğu yerde USB diskinizin konumu olacak.

onu
Hocam SSD'ye kurmaya çalıştığınızı görünce güldüm fakat bende zamanında Ventoy'u tüm yedeklerimin bulunduğu HDD'ye kurmuştum zamanında. Sonra ağlaya ağlaya ISO'yu HDD'ye atıp oradan kurmuştum :D.
Yapmanız gereken tek şey Ventoy'un olduğu dizinde bir terminal açıp şu komudu yazmanız:

Kod:
sudo sh Ventoy2Disk.sh -I /dev/sdX

Not: /dev/sdx'in olduğu yerde USB diskinizin konumu olacak.
öğrendim hocam sağolun ben laptopumda uefı desteği olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorum eğer bunu nasıl l yapabiliceğimi biliyorsanız söyleyin

hocam ben anlamadım kafam allak bullak oldu böyle bir hata çıktı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_2023-07-17_22-48-46.png
    Ekran görüntüsü_2023-07-17_22-48-46.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 12
Daha açık konuşun size daha önce hiç linux kullanmadım diyorum daha açık konuşun.
Alt tarafı bir komut. Neyini açık konuşayım?
Vikipedi: cd, (change directory) Unix benzeri ve Linux işletim dizgelerinde o an içinde bulunulan dizini değiştirmeye yarayan komuttur.

hocam ben anlamadım kafam allak bullak oldu böyle bir hata çıktı.
Neofetch paketini yükleyin ve tekrar deneyin.
Bash:
sudo apt install neofetch

Geri
Yukarı