Çözüldü Linux Mint cinnamon terminal yazılar ayrıldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

277015

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba. Ben Linux Mint Cinnamon kullanmaya başladıktan 3 gün falan sonra yazıların arası açıldı resim ekinde görebileceğiniz şekilde artık iyice rahatsız etmeye başladı. Kullandığım font: arial regular.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2021-04-15 22-12-19.png
    Ekran Görüntüsü - 2021-04-15 22-12-19.png
    157,3 KB · Görüntüleme: 104
cinnamon-settings font yazıtipi ayarlarını açıp, eş aralıklı yazıtipini seç ve ara kısmına mono yaz. Süzülen yazıtipleri eşaralıklı olanlardır, bunlardan dilediğini seçebilirsin.

monospace-fonts.png

Ben Linux Mint Cinnamon kullanmaya başladıktan 3 gün falan sonra yazıların arası açıldı resim ekinde görebileceğiniz şekilde artık iyice rahatsız etmeye başladı.

Kendiliğinden olmadı aslında, siz değiştirmişsiniz yazıtipini.

cinnamon-settings font yazıtipi ayarlarını açıp, eş aralıklı yazıtipini seç ve ara kısmına mono yaz. Süzülen yazıtipleri eşaralıklı olanlardır, bunlardan dilediğini seçebilirsin.

Eki Görüntüle 976464

Kendiliğinden olmadı aslında, siz değiştirmişsiniz yazıtipini.

Bende anlamadım kurcalıyordum sonra böyle oldu.
Dikkat etmiyordum herhalde.

Terminalin tercihler kısmından özel yazı tipini aktif ettikten sonra düzeldi. Tercihler kısmını olduğunu gösterdiğiniz için teşekkürler.

Bu sadece uçbirimi etkiler, eşaralıklı yazıtipini kullanabilecek farklı bir ögeyi etkilemez. Bu sebeple yazıtipi ayarlarından değişiklik yapmak daha makul olacaktır. Sonuç aynı kapıya çıkar zaten.
Dikkat etmiyordum herhalde.

Başlarda olabilir böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı