Linux Mint Cinnamon YouTube kasma sorunu

Wifi güç yönetimi etkin görünüyor, istersen aşağıdaki komutlarla pasifleştirmeyi denersin.

wifi-ps-1.png
wifi-ps-2.png

İstersen Cinnamon yerine daha hafif bir masaüstü dene. Yeniden kurulama gerek yok, aşağıdaki komutla Xfce masaüstünü kurabilirsin.

Kod:
sudo apt install mint-meta-xfce

Kurduktan sonra, giriş ekranından Xfce'yi seçip oturum açabilirsin.

İstersen Cinnamon yerine daha hafif bir masaüstü dene. Yeniden kurulama gerek yok, aşağıdaki komutla Xfce masaüstünü kurabilirsin.

Kod:
sudo apt install mint-meta-xfce

Kurduktan sonra, giriş ekranından Xfce'yi seçip oturum açabilirsin.
Denerim ama sorun çözülecek gibi durmuyor gerçekten canımı sıktı.
Olmuyor yinede sana çok teşekkür ederim bir çok yöntem denedin. Sağolasın yardımların için.

Son düzenleme:
Chrome tarayıcısını kapatıp aşağıdaki komutlla başlatmayı dene bakalım, gerçi tarayıcının donanımsal hızlandırma ayarını kapattım demişşsin.

Kod:
(google-chrome-stable --disable-gpu &)

Chrome tarayıcısını kapatıp aşağıdaki komutlla başlatmayı dene bakalım, gerçi tarayıcının donanımsal hızlandırma ayarını kapattım demişşsin.

Kod:
(google-chrome-stable --disable-gpu &)

Başka linux denemeyi düşünüyorum da ubuntu denedim sonuç aynı senin önereceğin başka linux var mıdır?

Debian kararlı ya da sid deneyebilirsin. Ya da Distrowatch'da listelenen dağıtımlara gözatabilirsin. Sorunu çözme olasılığı bulunan bir dağıtım öngöremiyorum maalesef. Taban olarak farklı bir dağıtıma bakman daha uygun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı