Çözüldü Linux Mint Dual Boot yaparken bir sorun oluştu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mirzy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar demin Dual Boot ile Linux Mint kuruyordum ve karşima böyle şeyler geldi. Ne yapmam lazim?

Dosya Ekleri

• 20210617_004606.jpg
    20210617_004606.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani Linux Mint ISO dosyasi Windows 10 kurulu olan alanda kalsa yine de alani olusturabilir miyim?

Zaten böyle yapman lazım, yoksa ayırdığın alan ISO dosyası tarafından kullanılır, ISO dosyası bu alan üstünde loop olarak bağlıdır.

Linux Mint yuklerken her videoda Free space alan gozukuyor ama bende gozukmuyor yoksa baska sorunum yok herkes alan ayirip yapmis o yuzden bende oyle yaptim

ISO dosyasının konumunu düzeltirsen ve bu disk bölümü biçimlendirilmemişse; boş alan ya da bilinmeyen olarak nitelendirilebilir. Şu an nasıl nitelendirildiğinden kaynaklı bir sorun yaşamıyorsun, o bölüm kullanıldığı için, kurulum aracı tarafından o bölümde bir işlem yapılamama sorunu yaşıyorsun.

ISO dosyasının konumunu düzeltince, ilgili disk bölümünü kurulum aracı üzerinde kullanabileceksin. Bu bölümü / (kök - root) olarak belirtince, kuruluma devam edebileceksin. Aşağıdaki kurulum rehberini takip edebilirsin.

Linux Mint’in bilgisayara kurulumu
Zaten böyle yapman lazım, yoksa ayırdığın alan ISO dosyası tarafından kullanılır, ISO dosyası bu alan üstünde loop olarak bağlıdır.

ISO dosyasının konumunu düzeltirsen ve bu disk bölümü biçimlendirilmemişse; boş alan ya da bilinmeyen olarak nitelendirilebilir. Şu an nasıl nitelendirildiğinden kaynaklı bir sorun yaşamıyorsun, o bölüm kullanıldığı için, kurulum aracı tarafından o bölümde bir işlem yapılamama sorunu yaşıyorsun.

ISO dosyasının konumunu düzeltince, ilgili disk bölümünü kurulum aracı üzerinde kullanabileceksin. Bu bölümü / (kök - root) olarak belirtince, kuruluma devam edebileceksin. Aşağıdaki kurulum rehberini takip edebilirsin.

Çok teşekkür ederim.

Şimdi hatamı fark ettim ben bu alani flash bellek gibi kullanıyorum mantiken ama ben inatla buraya yazmaya calistigimdan oluyormus.

Geri
Yukarı