Linux Mint grub ekranı gelmiyor

Linux Mint ISO'sunu yazdırdığınız USB bellek ile bilgisayarınızı Boot edin. Ardından Boot-repair uygulamasını açın ve önerilen ayarlara tıklayın. İşlem bitince bilgisayarı yeniden başlatıp USB belleği çıkartın. BIOS'a girip Linux Mint'in kurulu olduğu diski başa alın.
Hocam ben direkt kodları yazdım grub ile ilgili bir şeyler yükledi sorun olur mu? Yeniden USB'den mi başlatmam gerekiyor?

Eğer grub-customizer ile ilgili komutlardan bahsediyorsanız sorun olmaz, USB'den başlatıp işlemleri uygulamaya devam edebilirsiniz.
Yok hocam Boot-Repair komutlarını yazdım yükledim. Ondan sonra Boot-Repair'i terminale boot-repair yazdım çalıştırdım önerilen repair'i seçtim. Grub ile ilgili bir şeyler yükledi. Tekrardan mı kurmam lazım USB'den başlatıp?

Yok hocam Boot-Repair komutlarını yazdım yükledim. Ondan sonra Boot-Repair'i terminale Boot-repair yazdım çalıştırdım önerilen Repair'i seçtim. Grub ile ilgili bir şeyler yükledi. Tekrardan mı kurmam lazım USB'den başlatıp?

Eğer kendi sisteminize Boot-repair kurduysanız program bir işe yaramayacaktır. Yapmanız gereken şeyi yukarıda söyledim.

İlk önce USB belleğinize Linux Mint ISO dosyasını yazdırın. Ardından USB ile bilgisayarınızı başlatın, Boot-repair programını açın. Gerisini program halledecektir.

Eğer kendi sisteminize Boot-repair kurduysanız program bir işe yaramayacaktır. Yapmanız gereken şeyi yukarıda söyledim.

İlk önce USB belleğinize Linux Mint ISO dosyasını yazdırın. Ardından USB ile bilgisayarınızı başlatın, Boot-repair programını açın. Gerisini program halledecektir.
Hocam hepsini yaptim simdi USB yi cikartip yeniden mi baslatacagim?

Evet, yeniden başlatma sırasında BIOS'a girin ve Linux Mint'in kurulu olduğu diski en başa alın. Eğer sorununuz devam ederse aşağıdaki komutların çıktılarını paylaşın lütfen.

Kod:
cat /etc/default/grub
cat /boot/grub/grub.cfg

Geri
Yukarı