Linux Mint Kullanılır mı?

StarrSehmus

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar ben birkaç gün önce windowsta bir takım çökmeler yaşadığım için linux Mint yükledim. Fakat kullanım konusunda sizden yardım istiyorum (Kurduğum sürüm Mint cinnamon sürümü) şimdiden teşekkürler...

Linux tarafında kerneller önemli olduğu ve paketleme sistemine göre seçim yapıldığı için Ubuntu tabanlı ve masaüstü yöneticisi Cinnamon olan, içinde tüm paketlerin olduğu x11 pencere yöneticili (yanlış bilmiyorsam) bir sistem kullanıyorsun.

Çökmeden kastın donanım kaynaklıysa Linux buna çözüm olamaz. Kaynak tüketimi ile ilgili boştayken Linux buna çözüm olur. Oyun oynarken kaynak bitiyorsa Linux yine çözüm olamaz. Kullanımla ilgili sorduğun soruya göre yardımcı oluruz.

Cinnamon en ağır kaynak tüketimine sahip DE'lerden biridir ancak daha güzel gözükür. Güzel gözükme kısmı esneklikle alakalı daha çok yoksa ilk kurulumda aman aman farkları yok. XFCE kursan da aynı temayı bir şekilde eklemişler.

Ne için geçtin, beklentilerin neler? Sorularını spesifik sor ki cevap verelim. Anlat bana Linux Mint'i ver bana evrenin sırrı kafasındaki soruları tınlamıyorum.

Ne yüklemek istiyorsun mesela? Steam yüklemek istiyorsan:

Yazılım yöneticisi----> Steam diye aratma yaptığınız zaman karşınıza çıkacak, rahatça 2 tıkla yüklersiniz.

Steam'de oyun oynayacaksan yardımcı olabilirim.

Ne yüklemek istiyorsun mesela? Steam yüklemek istiyorsan:

Yazılım yöneticisi----> Steam diye aratma yaptığınız zaman karşınıza çıkacak, rahatça 2 tıkla yüklersiniz.

Steam'de oyun oynayacaksan yardımcı olabilirim.
Hocam Steam yükleyip ETS oynamaya başladım. Zaten en sevdiğim oyundur. O konuda sıkıntım yok da mesela linux için Steamde hangi oyunlar var para sıkıntım yok alırım korsana karşıyım zaten

Linux tarafında kerneller önemli olduğu ve paketleme sistemine göre seçim yapıldığı için Ubuntu tabanlı ve masaüstü yöneticisi Cinnamon olan, içinde tüm paketlerin olduğu x11 pencere yöneticili (yanlış bilmiyorsam) bir sistem kullanıyorsun.

Çökmeden kastın donanım kaynaklıysa Linux buna çözüm olamaz. Kaynak tüketimi ile ilgili boştayken Linux buna çözüm olur. Oyun oynarken kaynak bitiyorsa Linux yine çözüm olamaz. Kullanımla ilgili sorduğun soruya göre yardımcı oluruz.

Cinnamon en ağır kaynak tüketimine sahip DE'lerden biridir ancak daha güzel gözükür. Güzel gözükme kısmı esneklikle alakalı daha çok yoksa ilk kurulumda aman aman farkları yok. XFCE kursan da aynı temayı bir şekilde eklemişler.

Ne için geçtin, beklentilerin neler? Sorularını spesifik sor ki cevap verelim. Anlat bana Linux Mint'i ver bana evrenin sırrı kafasındaki soruları tınlamıyorum.
Hocam sen bana düzgün bir işletim sistemi önerebilir misin?

En iyi Linux işletim sistemlerinden biri bence. Eğer Windows'tan geçiyorsan direkt Linux Mint geç.

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi Linux işletim sistemlerinden biri bence. Eğer Windows'tan geçiyorsan direkt Linux Mint geç.
Hocam daha önceden Ubuntu kullanmıştım. Mint benim için daha iyi bir işletim sistemi ama mintte de windowstaki birkaç özellik yok. Bunlardan en önemlisi .exe ve .msi uzantılarını açmıyor.

Hocam daha önceden Ubuntu kullanmıştım. Mint benim için daha iyi bir işletim sistemi ama Mint'te de Windows'taki birkaç özellik yok. Bunlardan en önemlisi .exe ve .MSI uzantılarını açmıyor.

Açmak zorunda değil, Linux çalıştırılabilir dosyalarda elf kullanırken neden pe kullanan Windows .exe'lerini açmasını bekliyorsun? Wine ile uyumluluk saglarsin.

Hocam Steam yükleyip ETS oynamaya başladım. Zaten en sevdiğim oyundur. O konuda sıkıntım yok da mesela Linux için Steam'de hangi oyunlar var para sıkıntım yok alırım korsana karşıyım.

Buradaki deck verified oyunlara bakabilirsiniz çoğu sıkıntısız çalışır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Su 2 videoyu izleyin.

Hocam sen bana düzgün bir işletim sistemi önerebilir misin?

Linux Mint gayet düzgün.

Açmak zorunda değil, Linux çalıştırılabilir dosyalarda elf kullanırken neden pe kullanan Windows .exe'lerini açmasını bekliyorsun? Wine ile uyumluluk saglarsin.

Buradaki deck verified oyunlara bakabilirsiniz çoğu sıkıntısız çalışır.

Su 2 videoyu izleyin.

Şurada yazdıklarımı yaparsan güzel bir oyun deneyimi yakalayabilirsin.

Son düzenleme:
@Sehrail öylesine birine youtube videosu kazandırmak yerine kodların vs. hazır olduğu güzel bir rehberi atayım. Onu yapsın. En azından Mint'te bin program varken sorunsuz kullanım için Pop ve Ubuntu'da kalması gerektiğini normal kullanıcı için LTS kernellerin dünyadaki düzenini kimlerin belirlediğini anlar, gelişir. DE benziyor diye Mint önerilip duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı