Linux Mint LoL nasıl yüklenir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux Mint'a LoL kurmak istiyorum. Birkaç yöntem biliyorum ama en iyi performansı elde etmek istiyorum. Bilgisayarımın donanım özellikleri pek iyi değil. GT220M :). Lutris mi denemeliyim? Ne önerirsiniz? Nasıl yapabilirim anlatırsanız aşama aşama sevinirim.

Değerli hocam arayüze az çok önem veriyorum. Bir ara aslında antix'i düşündüm. İlk Parrot OS sonrasında Linux'u sevdim. Zorin kullandım. Sonrasında Zorinde çok tuhaf bir problem yaşadım. Linux Mint'a geçtim. En memnun kaldığım bu oldu. Antix Lİnux'un arayüzü iyi değil diye biliyorum. Sizce yine de geçilmesi düşünülmeli mi?

Attığınız linke bakıyorum şimdi.
Bu arada ingilizcem aşırı iyi değil yine de anlatabilirse birisi oldukça memnun kalırım.
@Dengesiz Kokarca yardımcı olmanız mümkün müydü hocam? Bir ara anlatmıştınız ancak konuyu bulamadım.

Değerli hocam arayüze az çok önem veriyorum. Bir ara aslında Antix'i düşündüm. İlk parrot OS sonrasında Linux'u sevdim. Zorin kullandım. Sonrasında zorinde çok tuhaf bir problem yaşadım. Linux Mint'a geçtim. En memnun kaldığım bu oldu. Antix Linux'un arayüzü iyi değil diye biliyorum. Sizce yine de geçilmesi düşünülmeli mi?

Ben de arayuz delisiyim hem de normal derece degil aşırı takintiliyim, arayuzu guzel olanlar *eski PC ve donanim için*
  • nixos​

• RAM: 768 MB.
  • 8 GB disk space.
  • Pentium 4 or equivalent.

• Debian​

• 512 MB RAM.
  • 10 GB disk space.
  • 1 GHz Processor (Pentium 4 or equivalent)

• Zorin OS
CPU700 MHz Single Core – Intel/AMD 64-bit or 32-bit processor
RAM512 MB
Storage8 GB
Display640 × 480 resolution

Ben de arayuz delisiyim hem de normal derece degil aşırı takintiliyim, arayuzu guzel olanlar *eski PC ve donanim için*
  • nixos​

• RAM: 768 MB.
  • 8 GB disk space.
  • Pentium 4 or equivalent.

• Debian​

• 512 MB RAM.
  • 10 GB disk space.
  • 1 GHz Processor (Pentium 4 or equivalent)

• Zorin OS
CPU700 MHz Single Core – Intel/AMD 64-bit or 32-bit processor
RAM512 MB
Storage8 GB
Display640 × 480 resolution
Hocam sağ olun. Bir ara düşünebilirim gerçekten. Bu arada hocam Lutris Nvidia 450 sürücüsünü kurmak istiyor ama benim PC'm 340 sürücüsünü kullanıyor ve en güncel olarak bunu belirtiyor. Şimdi ben 450 sürücüsünü kursam sorun yaşar mıyım?

Yardımcı oldu teşekkürler. Şİmdi oyun kurulumuna geçiyorum.
Ekran Görüntüsü - 2021-02-06 00-33-27.png

Hangisini kurmam daha iyi olur?

Linux'ta LoL çekilecek dert değil. Önce Lutris indirirsin. Lutris Wine tabanlı olduğu için yanında bir de Wine iner. Wine'ın kendisi 700Mb yer kaplıyor. Sonrasında sadece wine ile kalmıyor, bir de kendisi var. O da 200Mb gibi bir yer kaplıyordu sanırım. Etti sana 1GB. Sonrasında bir de LoL indirmen lazım o da 5GB yer kaplıyor.

O da sadece yetmiyor. Lutris oyunu açmaya çalışırken bir ton Windows bağımlılıkları, kütüphaneler vs. indiriyor. Bu kadar şeyi yaptıktan sonra güç bela oyunu açarsın ve aldığın performans Windows'un yanına yaklaşmıyor bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı