Linux Mint LoL nasıl yüklenir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux Mint'a LoL kurmak istiyorum. Birkaç yöntem biliyorum ama en iyi performansı elde etmek istiyorum. Bilgisayarımın donanım özellikleri pek iyi değil. GT220M :). Lutris mi denemeliyim? Ne önerirsiniz? Nasıl yapabilirim anlatırsanız aşama aşama sevinirim.

Hocam LoL'ü ve bileşenlerini sildim ama belki bir tekrar denerim. Teşekkürler.

Bilgisayarı da formatlayacağım. Şimdi bootable USB'den tekrar kuracağım. Kararsızlık çok var. Saçma donmalar geçiriyor anlık.

Antix Linux veya arayüz takıntılısıysan Zorin OS yükleyebilirsin.

Hocam işte LoL açılmıyor. Vulkan yok diyor maalesef.

Lutris docları uyguladın mı?

Bu arada 450 sürümü desteklemiyormuş GPU.

Antix Linux veya arayüz takıntılısıysan Zorin OS yükleyebilirsin.
Zorin kullandım ama bilgisayarımdaki saçma bir problem nedeniyle Zorin istediğim gibi olmadı.

Bilgisayarımdaki problem şu; sistem birden felç geçiriyor. Adeta hiçbir şey yapılmıyor. Caps Lock ışıkları bile değişmiyor. Felç geçiriyor. Windows kullanırken de aynı problem olurdu. Düğmesine basılı tutarak kapatırdım. Mecbur yoksa nasıl kapatıp açacağım. Bırakınca sistem 2 saat öyle duruyor hocam yani değişmiyor donmuş bir şekilde kalıyor. Kapatınca ama Windows'da tekrar açılınca rahatlıkla problemsiz kullanıyordum. Ama Zorin OS'da da aynı şey başıma geldi ve milyon problem yaşadım. Driver'lar silindi. Ekran 480p oldu. Wi-Fi gitti. Dosya sistemleri adeta çöpe döndü. Bilgisayar zar zor açıldı. Bende sildim Linux Mint yükledim. Sonuçta her başıma geldiğinde işletim sistemini tekrar kurmakla uğraşmak istemedim. Linux Mint'da henüz başıma gelmedi. Açıkçası zorin pek iyi değil bana göre ya. Mint daha önde gibime geldi. Ve Zorin boşta az işlemci, ram kullanabilir ama program açık olunca Mint'dan daha fazla bellek kullanıyordu. Yani özetle tercih etmem sanırım bir daha.

Antix'i de arayüze az çok önem verdiğim için tercih etmem sanırım hocam.

Lutris docları uyguladın mı?

Bu arada 450 sürümü desteklemiyormuş GPU.

Hayır hiç bu linklerden bir şey yüklemedim hocam. Bunları uygularsam etkili olur mu?
Bu arada şu an sistemi tekrar kuruyorum.

Bilgisayarımdaki problem şu; sistem birden felç geçiriyor. Adeta hiçbir şey yapılmıyor. Caps Lock ışıkları bile değişmiyor. Felç geçiriyor. Windows kullanırken de aynı problem olurdu. Düğmesine basılı tutarak kapatırdım. Mecbur yoksa nasıl kapatıp açacağım. Bırakınca sistem 2 saat öyle duruyor hocam yani değişmiyor donmuş bir şekilde kalıyor. Kapatınca ama Windows'da tekrar açılınca rahatlıkla problemsiz kullanıyordum. Ama Zorin OS'da da aynı şey başıma geldi ve milyon problem yaşadım. Driver'lar silindi. Ekran 480p oldu. Wi-Fi gitti. Dosya sistemleri adeta çöpe döndü. Bilgisayar zar zor açıldı. Bende sildim Linux Mint yükledim. Sonuçta her başıma geldiğinde işletim sistemini tekrar kurmakla uğraşmak istemedim. Linux Mint'da henüz başıma gelmedi. Açıkçası zorin pek iyi değil bana göre ya. Mint daha önde gibime geldi. Ve Zorin boşta az işlemci, ram kullanabilir ama program açık olunca Mint'dan daha fazla bellek kullanıyordu. Yani özetle tercih etmem sanırım bir daha.

Antix'i de arayüze az çok önem verdiğim için tercih etmem sanırım hocam.
Manjaro, ya da başka Arch distrolarında birini kur. Arch tabanı ve pacman nimeti ile tanışmanın vakti gelmiş.
1612603869186.png
👌

Manjaro, ya da başka Arch distrolarında birini kur. Arch tabanı ve pacman nimeti ile tanışmanın vakti gelmiş.
Eki Görüntüle 868000👌
Hocam öncelikle şöyle sistem özelliklerine sahibim:

İntel CoreDuo Processor 2.13 Ghz

4 GB RAM

Nvidia GT220M

Bu sistem özelliklerinde benim için en önemlisi Ram kullanımı hocam. Malum bilirsiniz ki 4 GB ram yüksek bir boyut değil. Ram kullanımı nasıl ve Sistem kaynakları nasıl kullanılıyor yorumunuzca?

Hocam öncelikle şöyle sistem özelliklerine sahibim:

Intel CoreDuo Processor 2.13 GHz

4 GB RAM

NVIDIA GT220M

Bu sistem özelliklerinde benim için en önemlisi RAM kullanımı hocam. Malum bilirsiniz ki 4 GB RAM yüksek bir boyut değil. RAM kullanımı nasıl ve Sistem kaynakları nasıl kullanılıyor yorumunuzca?

Şu an arkada Teams, Firefox(6 sekme), Page in page modu ve KDE açık. Kullandığı RAM alanı 2.5 GB.

Xfce muhtemelen daha az kullanacaktır. Manjaro Xfce kurman daha iyi olur yani.

Debian KDE ile karşılaştırdığımda Manjaro daha iyi yönetiyor bence. Çünkü Debian'da eski kernel vardı hem de.

Paket yöneticisi ise: pacman.

APT'nin keyfi nasıl isterse öyle hızda kurma derdi yok. Veritabanına çok çabuk erişiyor. Bu hem Arch'ta, hem de Manjaro'da denendi. Yani sunucu ile alakası yok.
Ek olarak Debian ve Arch'ta aynı sunucu üzerinden repo adresi kullanılıyordu.

Yani Ubuntu'dan ayrılmanın vakti gelmiş.

Şu an arkada Teams, Firefox(6 sekme), Page in page modu ve KDE açık. Kullandığı RAM alanı 2.5 GB.

Xfce muhtemelen daha az kullanacaktır. Manjaro Xfce kurman daha iyi olur yani.

Debian KDE ile karşılaştırdığımda Manjaro daha iyi yönetiyor bence. Çünkü Debian'da eski kernel vardı hem de.

Paket yöneticisi ise: pacman.

APT'nin keyfi nasıl isterse öyle hızda kurma derdi yok. Veritabanına çok çabuk erişiyor. Bu hem Arch'ta, hem de Manjaro'da denendi. Yani sunucu ile alakası yok.
Ek olarak Debian ve Arch'ta aynı sunucu üzerinden repo adresi kullanılıyordu.

Yani Ubuntu'dan ayrılmanın vakti gelmiş.
Düşünülebilir evet hoşuma gitti. Hocam peki hangisinin arayüzü güzel sanırsam 3 tane farklı versiyonu mevcut. Dediğiniz gibi xfce falan. Ben Linux Mint'da Cinnamon kullanıyorum. Orada arayüz bakımından en iyisiyle çok fark ediyor mu ram kullanımı?

Düşünülebilir evet hoşuma gitti. Hocam peki hangisinin arayüzü güzel sanırsam 3 tane farklı versiyonu mevcut. Dediğiniz gibi xfce falan. Ben Linux Mint'da Cinnamon kullanıyorum. Orada arayüz bakımından en iyisiyle çok fark ediyor mu ram kullanımı?
Manjaro için Cinammon yok. Xfce, GNOME ve KDE var.

Manjaro'da Xfce ve KDE arasında ilk bakışta pek fark bulamazsın. Görünüm olarak yakınlar yani.
Burada her ortam için görüntüler mevcut. Bakabilirsin.

Manjaro için Cinammon yok. Xfce, GNOME ve KDE var.

Manjaro'da Xfce ve KDE arasında ilk bakışta pek fark bulamazsın. Görünüm olarak yakınlar yani.
Burada her ortam için görüntüler mevcut. Bakabilirsin.
Linux Mint'ı az önce tekrar kurmuştum. Ancak siz dediğiniz anda bilgisayarı kapattım. Şu an Manjaro yükleniyor. Bilgilendirececeğim.

Hocam bilgisayarıma manjaro yükleyemedim. BİOS üzerinden Flash'ı seçtim. Başta ekran geldi sonradan yok oldu. Açamadım. Sitesinden 64-bit sürümünü yükledim. Bootable yaptım. Taktım ama çalışmıyor niye? Siyah ekranda öylece kaldı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı