Linux Mint LoL nasıl yüklenir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux Mint'a LoL kurmak istiyorum. Birkaç yöntem biliyorum ama en iyi performansı elde etmek istiyorum. Bilgisayarımın donanım özellikleri pek iyi değil. GT220M :). Lutris mi denemeliyim? Ne önerirsiniz? Nasıl yapabilirim anlatırsanız aşama aşama sevinirim.

Linux Mint'ı az önce tekrar kurmuştum. Ancak siz dediğiniz anda bilgisayarı kapattım. Şu an Manjaro yükleniyor. Bilgilendirececeğim.

Hocam bilgisayarıma manjaro yükleyemedim. BİOS üzerinden Flash'ı seçtim. Başta ekran geldi sonradan yok oldu. Açamadım. Sitesinden 64-bit sürümünü yükledim. Bootable yaptım. Taktım ama çalışmıyor niye? Siyah ekranda öylece kaldı.
Hangi seçeneği seçtin GRUB'da?

1-2 dakika bekle, gelmediyse DD modunda yazdırıp öyle dene.

Hangi seçeneği seçtin GRUB'da?

1-2 dakika bekle, gelmediyse DD modunda yazdırıp öyle dene.
GRUB geldi ama hiçbir şeye basmadım. Altta sayacı gördüm. Herhalde o halleder dedim. Yani otomatik başlıyor ya hani. Bu arada Bootable yaparken birşey dikkatimi çekti. BİOS yada UEFİ yazmıyordu. UEFİ (CSS yok) yazıyordu. BİOS'da uyumlu olmama ihtimali söz konusu mu?

GRUB geldi ama hiçbir şeye basmadım. Altta sayacı gördüm. Herhalde o halleder dedim. Yani otomatik başlıyor ya hani. Bu arada Bootable yaparken birşey dikkatimi çekti. BİOS yada UEFİ yazmıyordu. UEFİ (CSS yok) yazıyordu. BİOS'da uyumlu olmama ihtimali söz konusu mu?
Olabilir. MBR ile mi, GPT ile mi yazdırdın Rufus'ta?

BIOS'ta UEFI modu mu var, Legacy mi?

Olabilir. MBR ile mi, GPT ile mi yazdırdın Rufus'ta?

BIOS'ta UEFI modu mu var, Legacy mi?
MBR ile yazdırdı. Zaten ayarlanmıyordu.

BİOS yada UEFİ yazıyordu başta sonradan UEFİ CSS yok olarak yazdırdığı gördüm. Legacy bir BİOS sanırım. Çünkü UEFİ desteği olduğunu hiç ummuyorum.

Sanırım şimdi tekrar denedim çalıştıracak gibi.

MBR ile yazdırdı. Zaten ayarlanmıyordu.

BİOS yada UEFİ yazıyordu başta sonradan UEFİ CSS yok olarak yazdırdığı gördüm. Legacy bir BİOS sanırım. Çünkü UEFİ desteği olduğunu hiç ummuyorum.

Sanırım şimdi tekrar denedim çalıştıracak gibi.
Evet yeniden dene. Olmazsa GPT olarak yazdır.

Dogru duzgun oynayabilmen için Vulkan destekli bir karta sahip olman gerekiyor. Bosuna kendini yorma.
Evet. Biz zaten Manjaro Linux kuruyoruz şu an. Öneri üstüne bir denemeye karar verdim. Ondan bahsettim hocam. Yoksa zaten merak etmeyin vazgeçtim bile :(.

@Zurnadürüm hocam kuruluyor şu an ama bir sorum olacak. Nvidia driver'ını Linux Mint'daki gibi kurabilir miyim yoksa Open Source bir driver ile mi idare ettirecek bu OS beni?

Ekran çözünürlüğü düşük gibi geldi de o yüzden sordum.

Linux Mint'ı az önce tekrar kurmuştum. Ancak siz dediğiniz anda bilgisayarı kapattım. Şu an Manjaro yükleniyor. Bilgilendirececeğim.

Hocam bilgisayarıma Manjaro yükleyemedim. BIOS üzerinden Flash'ı seçtim. Başta ekran geldi sonradan yok oldu. Açamadım. Sitesinden 64-Bit sürümünü yükledim. Bootable yaptım. Taktım ama çalışmıyor niye? Siyah ekranda öylece kaldı.

Bilgisayarın eski ise MBR yeni ise GPT olarak yazdırdığından emin ol.

Bilgisayarın eski ise MBR yeni ise GPT olarak yazdırdığından emin ol.
Eski cihaz sayın hocam. MBR olarak yazdırdım ve çalıştırmayı başardım. Şu an son dokunuşları yapıyor ve kuruldu gibi. Tek problemim sürücü desteği yine aynı şekilde olacak mı az çok ve umarım program yüklerken yormaz beni. Sonuçta yeni farklı tabanlı bir OS tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı