Linux Mint LoL nasıl yüklenir?

Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar Linux Mint'a LoL kurmak istiyorum. Birkaç yöntem biliyorum ama en iyi performansı elde etmek istiyorum. Bilgisayarımın donanım özellikleri pek iyi değil. GT220M :). Lutris mi denemeliyim? Ne önerirsiniz? Nasıl yapabilirim anlatırsanız aşama aşama sevinirim.

Bu arada o temayı yükledikten sonra pc epey yavaşladı ya. Zaten pc benim değil mi 3.ye format atacağım 😂. Bu arada kesinlikle belirtmeliyim. Bu OS sanıldığı kadar kararlı değil. Kararlılık düşük haberiniz olsun. KDE'de. Mint Cinnamon kesinlikle daha kararlı.
KDE'nin her tarafıyla oynamak mümkün. Bu yüzden kararlı gelmiyordur sana.

Zaten sana Xfce daha az kaynak tüketir söylemiştim. Kafana göre takıl, Mint daha stabilse, onu kur. Kendi seçimin ne de olsa :)
Sen bir de başka KDE masaüstü ortamı kullanan dağıtım dene.
Arch, Debian, GhostBSD, Manjaro üzerinde denedim. Allaha şükür stabil çıktı benimkiler :D

Sen bir de başka KDE masaüstü ortamı kullanan dağıtım dene.
Bilmiyorum hocam bir bakacağım. Belki de bende öyledir. Çünkü şu an tekrar tema yükledim sorun olmadı. Sanırım Kernel ile alakası vardı. Öncesinde 5.10 yapmıştım. Şimdi yükseltme yapmadım ve sorun oldukça azaldı. 5.9'da kullanıyorum şu an.

Manjora Xfce livedeyim şu an tarayıcı 3 saniyede açılınca sanırım düştüm kaldıranım yok, tasarım geliştirilebilir mi? Evet ancak performansa etki emeyen düşük bir tema yüklerim. Ef-sa-ne :D

Bilmiyorum hocam bir bakacağım. Belki de bende öyledir. Çünkü şu an tekrar tema yükledim sorun olmadı. Sanırım Kernel ile alakası vardı. Öncesinde 5.10 yapmıştım. Şimdi yükseltme yapmadım ve sorun oldukça azaldı. 5.9'da kullanıyorum şu an.
Tema başka tema, ya da programla çakışıyor olmasın? Çok tema yüklediyse KDE şişiyor, haberin olsun.

Xfce isosunu yükleyen ben şu an size böyle bakıyorum hocam: 👁️👄👁️
Tema kullanabilmek iyi olurdu 😥

Xfce ile adam akıllı bir özelleştirme yaparsan Kde olsun Gnome olsun sana itici gelir Xfce başka bir şey görmez gözün.
Xfce_Plank.png

Ekran görüntüsü_2021-01-1fdg3_15-25-10.png

Son düzenleme:
KDE'nin her tarafıyla oynamak mümkün. Bu yüzden kararlı gelmiyordur sana.

Zaten sana Xfce daha az kaynak tüketir söylemiştim. Kafana göre takıl, Mint daha stabilse, onu kur. Kendi seçimin ne de olsa :)
Ama açıkçası bu da hoşuma gitti. KDE'de tema yükleyince biraz böyle oldu. Tema yüklemeyince ve kernel'i yükseltmeyince şu an hiçbir problem olmuyor.
Tema başka tema, ya da programla çakışıyor olmasın? Çok tema yüklediyse KDE şişiyor, haberin olsun.
Evet 1 saat önce formatlamadan önce 6 tema yüklüydü. Şu an sadece bir tema yükledim sorun yok. Oldukça da stabil. Format öncesi drop giriyordu adeta, şimdi akıcı bayağı. Oldukça iyi, ben biraz fazla şişirmişim önceki kullanışımda.

Xfce ile adam akıllı bir özelleştirme yaparsan kde olsun gnome olsun sana itici gelir Xfce başka bir şey görmez gözün.

Bu tema gerçek mi? Çok güzeeel, nasıl yapacağım hakkında bilgi verir misiniz? Sanırım buradaki kişiler hep beraber Discord grubu açsak daha iyi olacak çünkü konu değişti bayağı.

Ama açıkçası bu da hoşuma gitti. KDE'de tema yükleyince biraz böyle oldu. Tema yüklemeyince ve kernel'i yükseltmeyince şu an hiçbir problem olmuyor.
Kerneli 5.4 LTS kerneline düşürmeyi denedin mi? @Dengesiz Kokarca daha stabil çalışıtğını belirtmişti.

Xfce ile adam akıllı bir özelleştirme yaparsan kde olsun gnome olsun sana itici gelir xfce başka bir şey görmez gözün.
Eki Görüntüle 868543
Eki Görüntüle 868544
Hocam bende paneli ortaya çekmeye çalıştım ancak yapamadım anlatmanız mümkün mü ?
Kerneli 5.4 LTS kerneline düşürmeyi denedin mi? @Dengesiz Kokarca daha stabil çalışıtğını belirtmişti.
5.9 ile geldiği için onu kullanıyordum dilerseniz hemen o kernele geçebilirim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı