Linux Mint pencereleri hareket ettirince kasıyor

Blackcomb

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, temiz bir şekilde Linux Mint kurdum. Ardından sistem güncellemelerini ve ekran kartı sürücüsünü kurdum. Steam'i yükleyip, internet görünümünde GPU ile hızlandırma ayarını aktif ettiğimde sistem genelinde kasmalar yaşamaya başladım. Pencere yöneticisini compositing/compton olmadan xfwm4 seciyorum ve duzeliyormus gibi oluyor. Ancak problem devam ediyor bir sekilde. Buraya yazarken bile ani boşluk bıraktığım vakit takılıyormus gibi yapıyor mesela. Firefox'ta akıcı sekilde kaydırma yapmak imkansız.

@Rona, @Fueren.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, temiz bir şekilde Linux Mint kurdum. Ardından sistem güncellemelerini ve ekran kartı sürücüsünü kurdum. Steam'i yükleyip, internet görünümünde GPU ile hızlandırma ayarını aktif ettiğimde sistem genelinde kasmalar yaşamaya başladım. Pencere yöneticisini compositing/compton olmadan xfwm4 seciyorum ve duzeliyormus gibi oluyor. Ancak problem devam ediyor bir sekilde. Buraya yazarken bile ani boşluk bıraktığım vakit takılıyormus gibi yapıyor mesela. Firefox'ta akıcı sekilde kaydırma yapmak imkansız.

@Rona, @Fueren.

Sistem özelliklerin nedir?

Tarayıcı üzerinden GPU hızlandırmayı kapatın.

Kurdum hocam Linux ile deneyimim var ve Windows'u avucumun içi gibi biliyorum zaten. Ayarlardan bir şeyleri güncellemek veya bildirimleri incelemek zor olmasa gerek :)

Xfce4'ün mevcut Compositor'u bazen sorunlara sebep olabiliyor. Picom kurup öyle deneyin bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı