Linux Mint aşırı kasıyor

aler0s

Hectopat
Merhaba herkese, bayağı bir düşük sistemli bilgisayarım var. Windows'da asla rahat edemiyorum, o bilgisayarımı kullanırken illa kasmalar oluyor. SSD takviyesi yaptım, bir düzelme olmadı. Ben de internetten biraz araştırdım ve Linux Mint'i gördüm ve kurdum fakat driverlarını vs. kurmama rağmen bu sefer Windows'da kastığının 3-4 katı kasıyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilir misiniz? Eğer size bir bilgi vs. paylaşmamı istiyorsanız nasıl yapacağımı da anlatın çünkü ilk kez Linux kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bilgisayarın kaldırıyorsa Windows 10 kur. Olmuyorsa yeni bir PC'nin vakti gelmiştir.
Ne alakası var?
Merhaba herkese, bayağı bir düşük sistemli bilgisayarım var. Windows'da asla rahat edemiyorum, o bilgisayarımı kullanırken illa kasmalar oluyor. SSD takviyesi yaptım, bir düzelme olmadı. Ben de internetten biraz araştırdım ve Linux Mint'i gördüm ve kurdum fakat driverlarını vs. kurmama rağmen bu sefer Windows'da kastığının 3-4 katı kasıyor. Ne yapmam lazım? Yardımcı olabilir misiniz? Eğer size bir bilgi vs. paylaşmamı istiyorsanız nasıl yapacağımı da anlatın çünkü ilk kez Linux kullanıyorum.
Sisteminizi paylaşır mısınız?

Cinnamon animasyon olarak bir KDE veya GNOME kadar zengin değil. Ekran kartı sürücüsünü kurmayı deneyin. HDD kullanıyorsanız ciddi yavaşlık hissedebilirsiniz.

HDD, Linux dağıtımlarında verimli çalışıyor.
QubesOS'i HDD ile kullandım ve gerçekten iyiydi.

Sorunun ekran kartı sürücüleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Bütün sürücüler dahil her şeyi kurdum ,sistemi tekrardan kurdum düzeltemedim Windows 10 lite edition diye bir sürüm bulup onu kurdum gayet temiz çalıştı onu kullanıyor şu an ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı