Linux Mint sürücüleri nasıl kurulur?

@Bsd Kaymak aslında Linux Bluetooth konusunda sıkıntı olmaması gerekiyor Google 6-7 yıl önce baskı yapmıştı Linux vakfına onlarda eklemişlerdi bence burada sorun Linux Mint ile ilgili çünkü MacBook'larda bile birçok donamımı tanımıyor arkadaş Manjaro cinnamon veya elemantary OS kursun bunları beğenmezse Linux Mint Debian Edition kursun.

@Silinen üye Bluetooth tanınmış olarak görünüyor bence sorun Ubuntu kaynaklı.
Eğer illa ben Linux Mint kullanacağım diyorsan Linux Mint Debian Edition kur.

Merhabalar. Dün Linux Mint kurdum. Fakat Bluetooth vs çalışmıyor. Sürücüler kurulumu emin değilim. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 815958

Lsmod çıktısını gösterirsen daha yardımcı olur. Eğer Bluetooth modüllerinin yüklü olduğuna emin isen ve çalışmıyorsa vereceğim linkteki paketi indirip kurmayı dene. RT3290 Linux'ta çok sorunluymuş, şu anda hastanede refakatçi olduğum için fazla yardımcı olamıyorum ancak çözüm çok zor görünmüyor.

Çok teşekkür ederim hocam korona yaktı bizi, anne baba ikisi de savaş gazisi gibiler.
Çok geçmiş olsun, çok zor..

Ekran kartı sürücüsü kurdum, yeniden başlattığım da siyah ekran geliyor CTRL+ALT+F1/F2/F3/F4/F5/F6 yaptığımda siyah giriş bilgilerimi isteyen ekranı geliyor :(.

Çok geçmiş olsun, çok zor.

Ekran kartı sürücüsü kurdum, yeniden başlattığım da siyah ekran geliyor CTRL+ALT+F1/F2/F3/F4/F5/F6 yaptığımda siyah giriş bilgilerimi isteyen ekranı geliyor :(.

Muhtemelen ekran kartı driverı uyumsuz. NVIDIA'nın tüm driverlarını kaldırıp açık kaynak driverları yükleyin ve yeniden başlatın.

CTRL+Alt+F2 yaparak girdiğinizde kullanıcı adınızı girin enter tuşuna basın ve şifrenizi girin. Şifreniz görünmeyecektir ve NumLock kapalı olacaktır.

Muhtemelen ekran kartı driverı uyumsuz. NVIDIA'nın tüm driverlarını kaldırıp açık kaynak driverları yükleyin ve yeniden başlatın.

CTRL+Alt+F2 yaparak girdiğinizde kullanıcı adınızı girin enter tuşuna basın ve şifrenizi girin. Şifreniz görünmeyecektir ve NumLock kapalı olacaktır.
Giriş yapınca terminal aktif oluyor galiba sistem açılmıyor anlamadım.

Aşağıdaki komutlarla rtbth-dkms paketini kurmayı deneyin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:blaze/rtbth-dkms
sudo apt-get update
sudo apt install rtbth
sudo modprobe rtbth

Ayrıca bios ayarlarından secureboot'u kapatın. Giriş yapmanıza bu engel oluyordur. 3. parti sürücü kurduğunuzda, etkinleşmesi için secureboot kapatılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı