Linux Mint Update hatası

Peki hocam son olarak en büyük sıkıntı şu. Benim USB BİOS'da direkt olarak gözükmüyor, Windows'da iken shift e basılı tutarak yeniden başlattığım da hallediyordum fakat Linux'da ne yapmam lazım? USB'yi Boot edemezsem ortada kaldık valla :D
Merak etmeyin, Google'da dizüstünüze ait marka model yazarak boot menüsünü öğrenebilirsiniz. Bendeki Asus'ta escape tuşu ile giriyor.
Zaten işletim sistemi bağımsız boot menüsüne girersiniz. Büyük ihtimalle F8, F6, F11 veya escape tuşudur. Ama en sağlamı dizüstü bilgisayarınızın marka ve modeline göre boot menüsü giriş tuşunu Google'dan araştırın.

Windows'u kendi platformundan indirin: microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
Diğer Windows bilgisayarınızda Rufus kullanarak bu ISO'yu yazabilirsiniz.
Eğer Linux Mint üzerinde USB oluşturacaksanız Balena Etcher kullanarak yapabilirsiniz.
Açıkçası eğer başka bir Windows sisteminiz varsa ilk tercihiniz Rufus ile USB'ye ISO'yu yazmanızı tavsiye ederim. Bazı sistemlerde Lİnux ortamında oluşturulan WIN10 USB sıkıntı çıkarabiliyor.
balenaEtcher Linux'ta çöp desek yeridir. Zaten onunla Windows USB'si hazırlayamaz. Ek olarak gerek yok. WoeUSB kullanın.

Merak etmeyin, Google'da dizüstünüze ait marka model yazarak boot menüsünü öğrenebilirsiniz. Bendeki Asus'ta escape tuşu ile giriyor.
Zaten işletim sistemi bağımsız boot menüsüne girersiniz. Büyük ihtimalle F8, F6, F11 veya escape tuşudur. Ama en sağlamı dizüstü bilgisayarınızın marka ve modeline göre boot menüsü giriş tuşunu Google'dan araştırın.
Hocam Boot menüsüne girebiliyorum fakat USB gözükmüyor.

balenaEtcher Linux'ta çöp desek yeridir. Zaten onunla Windows USB'si hazırlayamaz. Ek olarak gerek yok. WoeUSB kullanın.
Etcher ile Linux ortamında Windows kurulum USB hazırladım ve kullanıyorum. Hatta ana sistemim. Genelde USB'yi daha sonra başka işler için kullanmak istediğinizde problem çıkabiliyor, belki dediğiniz konu bununla ilgilidir.

@342746 Boot menüsünde çıkan seçenekler nelerdir ?

Etcher ile Linux ortamında Windows kurulum USB hazırladım ve kullanıyorum. Hatta ana sistemim. Genelde USB'yi daha sonra başka işler için kullanmak istediğinizde problem çıkabiliyor, belki dediğiniz konu bununla ilgilidir.

Hocam şu an bilgisayarda değilim. Zaten anca kurtarma modunda görebiliyordum Windows'da da. Linux'da da kurtarma modu varmış sanırım öyle bir deneyeceğim yarın.

İlginç, kendileri bile tavsiye edilmez diyordu.
Hocam USB gözükmüyor ise nasıl seçiyorsunuz?
Emin değilim, açılması için SSD’yi çıkarmam gerekiyor ama.

Geri
Yukarı