Linux Mint Wine FPS limitleme

MangoHud ile yapabilrisin.
Nasıl? Henüz MangoHud'ı her oyunda açmayı bile başaramamışken nasıl yapabileceğimi anlatırmısınız?
Yoksa burası mı:

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 38
Senin sistmde NVIDIA GPU yok muydu? Eğer öyleyse Sync to Vblank seçeneği açıksa FPS sınırlanır.
Evet, 1650 Super kullanıyorum ekran kartı olarak. Nvidia X settings açıp Sync to Vblank seçeneğini açtım.Şimdi tekrar deneyeceğim.Kaça sınırlar acaba fps'i? Monitörüm 144 Hz. Fps'imi 60'a sınırlamak istediğim 2 oyun var. Biri Heroic'teki Gone home, diğeri ise Wine ile kurduğum NFS Carbon.

Evet, 1650 Super kullanıyorum ekran kartı olarak. Nvidia X settings açıp Sync to Vblank seçeneğini açtım.Şimdi tekrar deneyeceğim.Kaça sınırlar acaba fps'i? Monitörüm 144 Hz. Fps'imi 60'a sınırlamak istediğim 2 oyun var. Biri Heroic'teki Gone home, diğeri ise Wine ile kurduğum NFS Carbon.
Monitorun 144Hz ise FPS 144'e sinirlanir.

Teşekkürler, komut yardımcı oldu. Nvidia X settings ayarlarından Sync to Vblank açınca 144 Hz'e sabitledi. Monitörümün ayarlarından yenileme hızını 60 Hz'e getirdiğimde ise, komutu tekrar yazdığımda 60 fps'e sabitlediğini gördüm.

Geri
Yukarı