Linux Mint Xfce performans sorunu

Ben de memnun değilim. Lubuntu ve xubundu düşünüyordum. Yüklerseniz, düşüncelerinizi paylaşın lütfen.

Sınavlardan dolayı birkaç hafta bekleteceğim.
Şu anlık farklı bir şey yaptım işe yarıyor.

Bir bash scripti:
while true
do
echo 1 > /proc/sys/vm/drop_caches
echo 2 > /proc/sys/vm/drop_caches
echo 3 > /proc/sys/vm/drop_caches
echo 'cleaned'
sleep 180
done

exit

Bunu sudo ile çalıştırıyorum ve arka planda (terminali kapatmadığım sürece) her 3 dakikada RAM'i temizliyor. Bir de disk yönetiminden Swap'ı kapattım böylece diski RAM olarak kullanmıyor yani yavaş olmuyor.

Bunu sudo ile çalıştırıyorum ve arka planda (terminali kapatmadığım sürece) her 3 dakikada RAM'i temizliyor.

Bu komutlar önbellek ve tampon kullanımını azaltır sadece, ayrıca echo 3 ile başlayan komut zaten öncesindeki iki komutun yaptığını yapıyor. Sorun bu şekilde çözülüyorsa, hemen her dağıtımda aynı sorunu yaşarsın, yani Windows da dahil. Kuracağın Lubuntu, tarayıcıda sadece bir sekme daha fazla açmana yardım etmekten fazla bir işe yaramaz. Kullanım alışkanlığını değiştirmeli ya da sistemine ek RAM almalısın.

Linux'ta sisteminin takas alanına geç başvurmasını istiyorsan, şunları uygulayabilirsin.

Bu komutlar önbellek ve tampon kullanımını azaltır sadece, ayrıca echo 3 ile başlayan komut zaten öncesindeki iki komutun yaptığını yapıyor. Sorun bu şekilde çözülüyorsa, hemen her dağıtımda aynı sorunu yaşarsın, yani Windows da dahil. Kuracağın Lubuntu, tarayıcıda sadece bir sekme daha fazla açmana yardım etmekten fazla bir işe yaramaz. Kullanım alışkanlığını değiştirmeli ya da sistemine ek RAM almalısın.

Linux'ta sisteminin takas alanına geç başvurmasını istiyorsan, şunları uygulayabilirsin.

Bunları zaten biliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı