Linux Mint XFCE vs Manjaro XFCE

Bahsettiğim gibi fazla dağıtım değiştiren birisiyim. Dün Manjaro XFCE kullanıyordum ve gayet hızlıydı fakat yaşadığım internet sıkıntıları yüzünden şu anda Linux Mint XFCE dağıtımındayım. RAM kullanımı olarak Manjaro XFCE boşta 650-700 MB kullanırken Mint XFCE 500-600 civarlarında. Siz hangisini tercih edersiniz?

Ben Mint derim. Ben de Manjaro XFCE'yi denedim Mint ile neredeyse bir farkı yoktu ama garip bir şekilde tarayıcıda 3 sekme açınca donmaya başlıyordu, Mint'te böyle bir sorun yaşamadım.
Hız olarak pek bir farkları yok gibi şu anlık.
Daha az RAM kullandığı için Mint XFCE.
RAM kullanımı aslında düşürülebilirdi büyük ihtimal fakat neleri kapatmam hakkında bilgi sahibi değilim ve büyük ihtimal kapatılacak bir şey yoktur.

Bahsettiğim gibi fazla dağıtım değiştiren birisiyim. Dün Manjaro XFCE kullanıyordum ve gayet hızlıydı fakat yaşadığım internet sıkıntıları yüzünden şu anda Linux Mint XFCE dağıtımındayım. RAM kullanımı olarak Manjaro XFCE boşta 650-700 MB kullanırken Mint XFCE 500-600 civarlarında. Siz hangisini tercih edersiniz?

İkisinide etmezdim heralde, bende 350'yi geçmiyordu en son kullandığımda.

XFCE masaüstünün bu kadar kullanmasını normal bulmuyorum fakat siz de çok azmış.

Galiba farklı programlarla bakıyoruz memory kullanımına. free -m ve htop kullanıyorum.
Ben şu anda Xubuntu kullanıyorum boşta 200-250 MB arası RAM tüketiyor gerçekten çok hızlı bir dağıtım.

Nvidia kartınız var mı? Çünkü o zaten sürücüsüyle direkt 50-60MB ekliyor belkide daha fazla.

Geri
Yukarı