Çözüldü Linux Mint'de Hz ayarı 120 ya da 144 yapılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yoemkuti

Yoctopat
Bugün Windows'tan Linux Mint'e geçiş yaptım. Her şey iyiydi falan ama 144 Hz monitörüm olmasına rağmen 60Hz'de kullanıyordum. Ekran ayarlarına girip değişeyim dedim 144 Hz yapınca ekran yanıp sönmeye başladı, 120Hz'ye alınca da ekran birden karardı. Sadece 60 ve 50Hz kullanabiliyorum. Dün Windows'ta 120 Hz de 144 Hz de kullanabiliyordum. Eğer düzeltemezsem Windows'a geri geçmeyi düşünüyorum, bilen biri yardım edebilir mi?

Bugün Windows'tan Linux Mint'e geçiş yaptım. Her şey iyiydi falan ama 144 Hz monitörüm olmasına rağmen 60Hz'de kullanıyordum. Ekran ayarlarına girip değişeyim dedim 144 Hz yapınca ekran yanıp sönmeye başladı, 120Hz'ye alınca da ekran birden karardı. Sadece 60 ve 50Hz kullanabiliyorum. Dün Windows'ta 120 Hz de 144 Hz de kullanabiliyordum. Eğer düzeltemezsem Windows'a geri geçmeyi düşünüyorum, bilen biri yardım edebilir mi?

Tam sistem özelliklerin ne?

Linux Mint biraz sınırlıyor sistemi bazı konularda.

Linux Mint biraz sınırlıyor sistemi bazı konularda.
Zorin-OS Geçmeyi Düşünüyorum güzel görünüyor ondada böyle saçma sorunlarla uğraşırmıyım

Ekran kartı sürücülerini kurdun mu?
1712239119903.png
en son bunu kurmuştum sonra bu hata oldu sonra nvidia-driver-545 inerken aklıma konuyu açmak geldi iptal ettim sonra buga girdi başka sürücü indiremiyorum

Zorin OS Geçmeyi Düşünüyorum güzel görünüyor onda da böyle saçma sorunlarla uğraşır mıyım?

Eki Görüntüle 2158853 en son bunu kurmuştum sonra bu hata oldu sonra NVIDIA-driver-545 inerken aklıma konuyu açmak geldi iptal ettim sonra buga girdi başka sürücü indiremiyorum

535'i seçip kurabiliyor musun? Eğer kurabiliyorsan kur.

şuan dediğim gibi
1712239377886.png
bu hatayı veriyor bütün ekran kartı sürücülerinde (ilk kurduğum zaman 535 i kurmuştum ondada ekran ayarlarında sadece 75hzvardı değiştirilmiyordu)

Geri
Yukarı