Linux Mint'e nasıl droid cam yüklenir?

kvrnosman

Hectopat
Arkadaşlar Linux Mint kullanıyorum ve droid cam yüklemek istiyorum ama yükleyemiyorum internette hep yabancı kaynaklar var anlamıyorum Linux'da iyi olan birileri yazabilir mi nasıl yükleyeceği mi?

Bash:
cd /tmp/
wget https://files.dev47apps.net/linux/droidcam_latest.zip
unzip droidcam_latest.zip -d droidcam
cd droidcam && sudo ./install-client

Bunları yazdıktan sonra terminale droidcam yazarak uygulamayı açabilirsin. Eğer daha fazla bilgi istiyorsan kaynağa bakabilirsin.

Bu arada yabancı kaynakları anlamıyorum yazmışsınız ama şunu söylemem gerek: Maalesef ki Linux hakkında Türkçe kaynak pek yok. Eğer anlamak istiyorsanız Google Chrome tarayıcısının otomatik çeviri aracı işinizi görür.

Artı -1 Eksi
Bash:
cd /tmp/
wget https://files.dev47apps.net/linux/droidcam_latest.zip
unzip droidcam_latest.zip -d droidcam.
cd droidcam && sudo ./install-client

Bunları yazdıktan sonra terminale droidcam yazarak uygulamayı açabilirsin. Eğer daha fazla bilgi istiyorsan kaynağa bakabilirsin.

bu arada yabancı kaynakları anlamıyorum yazmışsınız ama şunu söylemem gerek: Maalesef ki Linux hakkında Türkçe kaynak pek yok. Eğer anlamak istiyorsanız Google Chrome tarayıcısının otomatik çeviri aracı işinizi görür.

Yaptım ama bu hatayı verdi
Bash: /usr/bin/droidcam: ikili dosya çalıştırılamıyor: Çalıştırılabilir biçem hatası.

Bash: /usr/bin/droidcam: ikili dosya çalıştırılamıyor: Çalıştırılabilir biçem hatası.
Ekran Görüntüsü - 2021-01-01 20-38-15.png

Bende sorunsuz çalıştı. Bir de sudo su komutunu girdikten sonra yukarıdaki komutları deneyin.

@kvrnosman Dağıtımınız Arch tabanlı olsaydı kolayca AUR'dan yükleyebilirdiniz. Maalesef ki değil. Eki Görüntüle 812060
Arch'ın reklamını yapmıyorum, yanlış anlaşılmasın.
Arch tabanı bence uygulama genişliği ve desteği açısından reklamı yapılacak bir taban. Bence rahat rahat reklamını yapın hak ediyor. 🙂 Ben kendim şuan Pardus kullanıyorum ama kuramadım kurabilirsem cevap vereceğim arkadaşa. 🙂
Arkadaşlar Linux Mint kullanıyorum ve droid cam yüklemek istiyorum ama yükleyemiyorum internette hep yabancı kaynaklar var anlamıyorum Linux'da iyi olan birileri yazabilir mi nasıl yükleyeceği mi?
Android telefonun kamerasını kullanmak
Şu konuya bir bakın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı