Linux mu Windows mu?

Linux mu Windows mu?

• Oy verenlerin toplamı
    133
Forumun yarısının, hatta belki daha fazlasının oyundan başka işi gücü yok neden Linux daha iyi desinler ki? :D

İki gün oluyor Windows kendini ne hale getirmiş bakayım dedim. Yaklaşık bir buçuk saat sonra ilk mavi ekranımı (bsod) aldım. İki buçuk saatin sonunda hala bir yere gelemediğinin farkına vardım. :D
Sizin donanımınızda veya yazılımınızda sorun olabilir mi? Ben 2.5 yılda sistemimde sadece 1 kez BSOD gördüm. Windows 10 abartıldığı kadar da istikrarsız değil.

Bilgisaiyarı oyun açmayan bir insan olarak Linuxa geçtiğimde hayata olan bakış açım değişti resmen. Şahsen kişileştirme manyağı olan bir insan için GNU/Linux kadar güzel bir şey yok. Windowsta performans düşürmeden yapabileceğim en büyük arayüz kişileştirmesi ikon değiştirmek falan sanırım, bu taraftaki durumu anlatabilecek durumda bile değilim gerçekten. Benim için Linux tarafındaki tek eksik grafik tasarım programları, inanın bunun haricinde hiçbir konuda sıkıntı yaşamadım. 360pde youtubede video izlerdim eskiden, şu anda firefoxta 25 tane sekme açık, kullanılan ram 2.3 GB. Sadece bu üstün performans için bile linux tercih edebilirim fakat tek sebebi bu da değil. Linuxa geçtiğimde bilgisayar tarihine merak saldım, yazılım dillerini daha iyi anlayabiliyorum, felsefesi çok hoşuma gidiyor, terminal mükemmel bir icat, ve şu an aklıma gelmeyen onlarca/yüzlerce artısı ver benim için. Birazcik bile bilgisayar aşkı varsa insanın içinde GNU/Linuxa şans vermesinin ona çok fazla şey katacağını düşünüyorum ama sıradan bir kullanıcı olup bilgisayarın gerçekte ne olduğunu öğrenmek istemiyorsanız ve sadece "işimi görsün, ne öğreneceğim" diyorsanız bakmanıza bile gerek yok sanırım. Ben Linux diyorum. :D

Ben tüm vaktimi GNU/Linux ile geçiriyorum.
Photoshop ile çalışan bir grafik tasarımcı GIMP'e geçemez. Demek istediğim GIMP daha kötü veya alışkanlık meselesi değil. Duyduğum kadarıyla grafik tasarımcıların müşterileri Photoshop şablonları istiyorlarmış. Mockup olayı da var. Muhtemelen GIMP ile yapamaz.

Geri
Yukarı