Linux mu, Windows mu?

Çözüm
Linux destekli oyun bulsan bile iyi performans vermiyor Linux. VMware ile yavaş çalışır normal olarak. Çok kullanmak istersen Dual Boot yaparsın baktın Linux sana göre değil, silersin.
Yaptığınız işe göre değişir. Oyun oynayan biriyseniz geçmeniz durumunda hiçbir şey yapamazsınız. Eğer günlük kullanıcıysanız geçmeyi düşünebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ne kadarını karşılıyor diye kontrol ettikten sonra karar verebilirsiniz.

Dual Boot ile hem Windows hem Linux kullanırsın ondan sonra kararını verirsin.
WMware ile kullandım fakat 1GB ram veriyor ve kasıyor Linux. Ve gayet beğendim ama az oyun desteği var.
Yaptığınız işe göre değişir. Oyun oynayan biriyseniz geçmeniz durumunda hiçbir şey yapamazsınız. Eğer günlük kullanıcıysanız geçmeyi düşünebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın ne kadarını karşılıyor diye kontrol ettikten sonra karar verebilirsiniz.
Oyun hariç hepsini.
Oyun oynuyorsanız geçmeyin. Ama yazılım la falan uğraşıyorsanız geçebilirsiniz.
Yazılım yapıyorum ama oyun daha ağırlıklı.

Linux destekli oyun bulsan bile iyi performans vermiyor Linux. VMware ile yavaş çalışır normal olarak. Çok kullanmak istersen Dual Boot yaparsın baktın Linux sana göre değil, silersin.
Ubuntu nasıl bir işletim sistemi daha fazla oyun desteği veriyor diye duydum.
Dual Boot videolarını izlemeliyim denemek ve denememek arasında kaldım.

Başlangıç için güzel, ama Ubuntu tabanlı Mint tavsiye ederim kullanımı daha pratiktir.

Dual Boot olayı ise gayet basit HDD'den alan ayıracaksın (30-40GB yeterlidir) Linux yüklerken Windows yanına kur seçeneğini işaretleyeceksin o boş alana Linux yüklenecek.

Başlangıç için güzel, ama Ubuntu tabanlı Mint tavsiye ederim kullanımı daha pratiktir.

Dual Boot olayı ise gayet basit HDD'den alan ayıracaksın (30-40GB yeterlidir) Linux yüklerken Windows yanına kur seçeneğini işaretleyeceksin o boş alana Linux yüklenecek.
WMware gibi kasmalar donmalar olmaz mı? Ve birden çok işletim sistemi kurabiliyor muyuz?

WMvare kadar olmaz ama sistemin özellikleri önemli. Sistem özellikleri düşükse yine küçük küçük takılmalar olabilir. Birden çok sistemi de aynı anda kullanabilirsin. Yine HDD'den boş alan ayırman gerekir.

Geri
Yukarı