Linux olmadan olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
E hemen verse de desteği daha fazla kişiye hitap etse.
Isletim sistemi tarafinda verilecek bir destek yok. Program yapimcilarinin programlarini Linux icin de gelistirmesi ve test ve bakimlarini yapmalari gerekiyor.

Ozgur yazilimlarda topluluk gayet iyi is yapiyor aslinda ama ozgur olmayan yazilimlarda is tamamen yapimci firmaya kaliyor. Bu da Linux kullanan kullanicisi az olan firmalar icin karli olmadigindan dogal olarak yapmiyorlar. Tipki bazi oyunlarin ve programlarin MacOS'e destek sunmamasi gibi.

Aga uzayda da Linux kullaniliyor (SpaceX vs.), router'larimizda da, telefonlarimizda da, ve benim bilgisayarimda da hepsi ayni isletim sistemi. Boyle bir isletim sistemi nasil kotu olabilir? Windows'u ya da MacOS'i boyle genisletemezsin, her tarafa cekemezsin esnetemezsin. Cunku bu sekilde tasarlanmadilar.

Bir oyun Linux'a destek vermiyorsa yapacak bir sey yok demek ki yapimci henuz yeterli kari gormuyor. Bile bile zarar edecek degiller. Desktop kullanimi arttikca kar etmek icin destek verirler.
Ben de onu diyorum Linux "yazılım için" Şuan buradaki herkes onu savunuyor (windowsu savunanlardan).

Linux harbi çok muazzam bir işletim sistemi.
Biraz katılıp biraz katılmıyorum. Benim için lol ve valorantın olmadığı sistem kötüdür.
Hem oyun hemde bu iki oyunun desteği gelir ise kalıcı olarak Windows u kaldırabilirim.

Biraz katılıp biraz katılmıyorum. Benim için lol ve valorantın olmadığı sistem kötüdür.
Hem oyun hemde bu iki oyunun desteği gelir ise kalıcı olarak Windows u kaldırabilirim.
Ben oyun oynamıyorum Linux'ta ama DXVK ile iyi FPS alınabiliyor. LoL oynanıyor bildiğim kadarıyla.

x4rdc9jfpg741.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı