Linux olmadan olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Karşıt Madde hocam en son 2 GB RAM E6700 mü neydi tam hatırlamıyorum ile girmiştim 1 saat kullanımdan sonra hantallaşıyordu. Oyun konusunda bilmem ama iş, eğitimde hantaldı 1 saat kullanımda.

Bak bu adam Linux kullanıcısı. Forumdaki 15-16 yaşındaki çocukların yaşı kadar süredir Linux kullanıyor. Amaçlar ve araçlar var. Amaç neyse ona uygun araç seçilir.
Linux her daim gelişiyor. Bende yüklü oyunları oynamakta bir sıkıntı bulamadım.
GTA V, LoL, Darlsides 2, GoW, Elden Ring, Dark Souls 3, Dark Souls 2, Dark Souls Remastered, Cyperpun 2077, FF 7 Remake, Monster Hunter Rise, Workd, Naruto Shippuden serisi, Marvel SpiderMan.

Uzar da uzar. Bu oyunlar ben Linux'ta gayet güzel oynadım diğer sistemimde.
Kul hakkı olduğu için sildim.

Emülator oyunlarında da Windows'tan performansı iyi.
Yuzu, Cemu, PS3, PS2, PSP...

Ama olur mu Valo oynatmıyor arkadaşlar, tüh. Vah vah.

@Karşıt Madde hocam en son 2 GB RAM E6700 mü neydi tam hatırlamıyorum ile girmiştim 1 saat kullanımdan sonra hantallaşıyordu. Oyun konusunda bilmem ama iş, eğitimde hantaldı 1 saat kullanımda.
Sanal Ram ayarı yaptın mı? Yani Swap alan verdin mi?

Bu 64 sayfalık tartışma sonucunda bir şey elde eden varsa bana söylesin lütfen.

Cevap olarak: Kim ne istiyorsa onu kullansın. Ben biraz daha Linux kullanımından yanayım, belki günlük hayatta hep Linux kullandığım içindir ama bu yüzden Windows'u kötülemem. İkisi de iyidir. Linux'ta Windows'taki çoğu oyunu, uygulamayı yükleyebilir ve oynayabilirsin. (tabii nasıl yapılacağını biliyorsan, sadece Setup'ı alıp Wine ile halletmeye çalışmakla olmaz.)
Ama bununla uğraşmak istemeyen insanlar için vardır Windows, çünkü Linux'un öğrenmesi zevklidir ama çok vakit alır. Windows sade, basit ve anlaşılır. Zaman istemez. Terminalle bilmem neyle uğraşmak istemeyen alsın kullansın Windows'u lafım yok. Zaten genelde Linux'u bu işlerin nasıl çalıştığını anlamak isteyenler kullanır.

Sen Windows kullanıyorsun ya da Linux kullanıyorsun diye başkasına da kullandıracaksın diye bir şey yok.

@Karşıt Madde Windows savunucusu gibi gözüktüm ama Mint için galiba 8.1 ortak geliyor, 8.1'de iyiyken modlu Windows 10'da Mint'den daha iyi bir performans alabiliyordum.

@Karşıt Madde Windows savunucusu gibi gözüktüm ama Mint için galiba 8.1 ortak geliyor, 8.1'de iyiyken modlu Windows 10'da Mint'den daha iyi bir performans alabiliyordum.
Doğrudur üstad bir şey diyemem. Eğer yüklemek istersen bir daha sistemine Xubuntu Core yükle. Ram kullanımı boşta 400 MB kadar bir şey. Belki iş için işinizi görür.

@Karşıt Madde hocam yükseltme yaptım zaten kullanırsam Linux tarafından ChromeOS kullanacağım.

@Karşıt Madde hocam doğrudur ama oldukça Linux'a çevirmeye çalışıyorlar son zamanlarda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı