Linux sisteme virüs mü bulaştı?

Xfce masaüstünü değiştirmek için format atmanıza gerek yok çünkü bir kritik sistem parçası değildir userspace üzerinde bir takım arayüz yazılımlarının bir araya gelerek oluşturduğu bir masaüstü ortamıdır.
Kritik sistem parçası olsa bile format atmadan halledebilir. İyi yanından bakmaya çalışıyor ama o da olmamış. Neyse ben cevap vermediğim konulara bakayım.

Bayağı zamandır Linux'a girmiyordum windowsda takılıyordum. Bugün girdim ve sayfayı kaplayan reCAPTCHA mesajları vardı muhtemelen daha önce bir siteden dolayı buga girdi ama yine de merak ettim. Yanlış hatırlamıyorsam bilinmedik yerlerden bir şeyler indirmedim. Ücretsiz bir antivirüs önerirseniz de iyi olur.

@Rona hocam yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1945766
Tarayici cookielerini temizle.

Bayağı zamandır Linux'a girmiyordum windowsda takılıyordum. Bugün girdim ve sayfayı kaplayan reCAPTCHA mesajları vardı muhtemelen daha önce bir siteden dolayı buga girdi ama yine de merak ettim. Yanlış hatırlamıyorsam bilinmedik yerlerden bir şeyler indirmedim. Ücretsiz bir antivirüs önerirseniz de iyi olur.

Eki Görüntüle 1945766

Tarayicinin tum configurasyon dosyalarini sil, yeni kullanici olustur. Hala problem devam ediyorsa acilen bi' format at.

Son düzenleme:

Eki Görüntüle 1945766

Linux sistemler içinde virüsler vardır evlf dosyalarında ya da .jar .sh dosya uzantılarında girebilirler virüs girmez diyenler dinlemeyin format atın ve Linux'a daha rahat virüs giriyor sorun yani.

Geri
Yukarı