Linux tabanlı bir işletim sistemi nasıl yapılır?

Örnek: Arch Linux

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tabii bu sadece canlı ortamı oluşturur. Bu ortam için hazırladığınız konfigürasyonlar kurulum sırasında kurulum yapılan sisteme de kurulmalı. Ayrıca ayarlamanız gerek.

Biraz araştırma ile Debian veya Ubuntu tabanlı bir dağıtım yapabilirsiniz.

İsmi de değiştiririm.
İsmini değiştirseniz bile adı dağıtım olmaz "Özelleştirilmiş oturum" olur.

Örnek olarak ArcoLinux dağıtımını vereyim.

ArcoLinux denildiği zaman akıllara hemen birden fazla özelleştirilmiş şekilde gelen masaüstü ortamları gelir. Ayrıca bu dağıtımı hazırlayan kişinin eklediği işe yarar araçlar bulunuyor dağıtımın içerisinde. Terminale bağımlı kalmadan bu dağıtımın sunduğu konfigürasyonlarda masaüstü ortamları indirmek mümkün.

ArchCraft:

Openbox masaüstü ortamını en güzel ve kullanışlı haliyle kullanıcıya sunar. Hazır temaları ve bu temaları kullanmak için araç bulunur dağıtım içerisinde.

AxylOS:

Pencere yöneticileri baz alınarak geliştirilen bir dağıtımdır. Ve bu amaç doğrultusunda 7 tane pencere yöneticisini güzel bir şekilde konfigüre edip kullanıcıya sunuyorlar.

Popüler olmasına gerek yok. Ben ve arkadaşlarım işte kendi aramızda yapacağız o kadar.

Bu dusunceyle ozgun bir dagitim yapamazsiniz. Sadece ismi ve temalari degistirilmis bir dagitimi kimse kullanmaz. Yaratici bir şey bulmamiz gerek.

Sizi de fazla yormak istemem ama "özelleştirilmiş oturum" nasıl yapabilirim?

İsmini değiştirseniz bile adı dağıtım olmaz "özelleştirilmiş oturum" olur.

Örnek olarak arcolinux dağıtımını vereyim.

Arcolinux denildiği zaman akıllara hemen birden fazla özelleştirilmiş şekilde gelen masaüstü ortamları gelir. Ayrıca bu dağıtımı hazırlayan kişinin eklediği işe yarar araçlar bulunuyor dağıtımın içerisinde. Terminale bağımlı kalmadan bu dağıtımın sunduğu konfigürasyonlarda masaüstü ortamları indirmek mümkün.

Archcraft:

Openbox masaüstü ortamını en güzel ve kullanışlı haliyle kullanıcıya sunar. Hazır temaları ve bu temaları kullanmak için araç bulunur dağıtım içerisinde.

Axylos:

Pencere yöneticileri baz alınarak geliştirilen bir dağıtımdır. Ve bu amaç doğrultusunda 7 tane pencere yöneticisini güzel bir şekilde konfigüre edip kullanıcıya sunuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı