Linux yanına Windows kurmak

xKemalC

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an Linux Mint kullanmaktayım fakat Linux'un yanına Windows 7 kurmak istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

1- Windows 7 kurma sebebiniz nedir?
2- Evet yardımcı olabiliriz, yeterince boş alanınız var mı şu an?
1- Bilgisiyarımın özellikleri iyi değil. Windows 10 bilgisiyarımı tıkıyor hatta hesap makinesi bile kasmakta.
2- Evet 500GB'den fazla var.
Windows 10 kurmanı tavsiye ederim. Windows 7 aktivasyon kodunuz yoksa indiremezsiniz iso dosyasını.
Windows 10 bilgisiyarımda çok verimsiz çalışıyor. İso dosyasını güvendiğim bir yerden indireceğim.

Intel B960.
Intel HD Graphics.
8 GB RAM.
640GB HDD.

RAM'leriniz DDR4'SE kasması imkansız. Eğer orijinal Windows 10 kullanmıyorsanız kasma sebebi budur. Çünkü bende sırf meraktan Windows 10 kurmuştum(korsan olarak) deli divane kasıyordu ama orijinalini kullanma fırsatım olmuştu ve hiçbir kasma yoktu. Orijinal mi kullanıyorsunuz.

RAM'leriniz DDR4'SE kasması imkansız. Eğer orijinal Windows 10 kullanmıyorsanız kasma sebebi budur. Çünkü bende sırf meraktan Windows 10 kurmuştum(korsan olarak) deli divane kasıyordu ama orijinalini kullanma fırsatım olmuştu ve hiçbir kasma yoktu. Orijinal mi kullanıyorsunuz.
Maalesef DDR3 , evet orjinal kullanıyorum.

Maalesef DDR3, evet orijinal kullanıyorum.

Ben;
8 GB DDR3 RAM 1600MHz civarı,
i5 2.60GHz'min. - 3.60GHz Max.
Intel HD Graphics 4000 sistem ile sorunsuz kullanabiliyorum.

Sanırım sorun şu, benim Windows 10'u orijinal olarak kullandığım bilgisayarda belirttiğim işlemciyi kullanıyorum ama korsan olarak kullandığım ve kastığını söylediğim bilgisayarda çift çekirdek 2.50GHz işlemci kullanıyordum. Sizin işlemcinizden bir tık daha iyi sadece.

Yani anlayacağınız işlemciniz günümüzün şartlarına göre çok yavaş kalıyor. Ben korsandan kaynaklandığını sanmıştım ama öyle değilmiş.

Geri
Yukarı