Linux Yardım ve Sistem Önerisi ?

Deniz722

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Elementary Os Freya kullanıp silmiştim, kararlı sürümü çıkınca tekrar yükledim.
Çok güzel ve hızlı, askıya al seçeneğini kullanıyorum 2-3 saniyede açılıyor 2-3 saniyede kapanıyor.

Ama bazı ayarlarımı kaydetmiyor;
*- Ekran parlaklığını ne yaparsam yapayım şarja takınca %100 e getiriyor çıkarınca parlaklık ne olursa olsun ilk ayara dönüyor.
- Şarj azalınca uykuya al seçeneği çalışmıyor, direkt kapanıyor.
- Bazen fare ve klavyeye dokunmadığım da film açık olsa bile parlaklık biraz azalıyor.

* Laptop pilimin süresi azaldığı için sürekli şarja takıp çıkarıyorum bu yüzden özellikle parlaklık ayarı sorun oluyor.

Bunları bir şekilde düzeltmem mümkün mü ?

Mümkün değilse E. Os 'a benzeyen ve aynı kalitede bir sistem önerebilir misiniz ?

Linux Mint ve Fedora da kaliteli dağıtımlardır. Deneyin. Bir çok dağıtım var, ancak deneyerek öğrenebilirsiniz :)

Teşekkürler :) Fedora yı denemiştim, linux mint windows xp yi andırdığı için denemedim.
İşin aslı öncelikle aradığım özellik görünüm, yine de araştırmaya devam ediyorum.

Pearl Linux deneyebilirsin. Mac Os ' a benzeyen bir masaüstü ortamı var. Görselliğe doyurur diye umut ediyorum.

Masaüstünü kullanıma açmanın yolları var ama çok dağınık olur o zaman. Görsellik bozulur. Dağıtım seni masaüstünü gelişi güzel ne koyduğunu bile bilmeden doldurmak yerine dosyalarını düzenli olarak arşivlemeye itiyor ki bu yerden felaket bir tasarruf sağlıyor çünkü işine yaramayan dosya hemen sırıtıyor.

Tabii bu kullanıcıdan kullanıcıya farklı yorumlanan bir şey.

Deepin de iyidir;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Pearl Linux yerine, Elementary yada Deepin daha iyi birere seçim olacaktır eğe mac'e benzeyen bir şey isteniyorsa.

Elementary çok güzel bir seçim olur. Tek dezavantajı desktop kullanım kısıtlaması...
Şimdi arkadaşlar adam zaten Elementary os denedim diyor. O yüzden farklı bir öneride bulunmanız gerekiyor. @Scorpio55 mesajımı alıntılayarak bana bilgi vermen gerekmiyor. Konuyu okuyun, konuyu soran kişiye bilgi verin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı