Linux'a geçişte Windows nasıl silinir?

T1meG0ESB4ck

Decapat
İlk olarak ben Windows 10'u silip Linux kurmak istiyorum ancak Linuxsu kurarken Windows gibi karşıma bölüm silme ve biçimlendirme butonları çıkar mı, eğer çıkmazsa nasıl Windows'u sileceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuracağınız Linux sürümüne bağlı olarak, kurulum esnasında size yönergeler sunulacaktır. Orada dişinizi de görebileceğiniz seçenekler mevcut olacak.

Size diğer başlıkta tavsiye ettiğim Ubuntu Mate'yi tercih ederseniz oldukça kolay ve bol anlatımlı bir kurulum menüsü ile karşılacaksınız.

"Diski sil ve x işletim sistemini yükle" diye bir seçenek çıkacaktır çoğu Linux'ta onu seçerseniz otomatik halleder.

Son düzenleme:
İlk olarak ben Windows 10'u silip Linux kurmak istiyorum ancak Linuxsu kurarken Windows gibi karşıma bölüm silme ve biçimlendirme butonları çıkar mı, eğer çıkmazsa nasıl Windows'u sileceğim?
Linux Mint'i öneririm ilk Linux deneyiminde. Diğer dağıtımlara göre daha basit ve hazır paket şeklinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı