Windows'tan Linux'a geçişte veriler nasıl aktarılır?

Fregat.

Hectopat
Yer
Yerel Disk (C:)
Daha fazla  
Windows 8.1 kullanıyorum Linux Mint Xfce kuracağım fakat hard diskimdeki ( D sürücüsündeki ) verileri Linux'a nasıl geçireceğim? Şu anki Windows'ta kullandığım dosyaları Linux'da da kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Windows 8.1 kullanıyorum Linux Mint Xfce kuracağım fakat hard diskimdeki ( D sürücüsündeki ) verileri Linux'a nasıl geçireceğim? Şu anki Windows'ta kullandığım dosyaları Linux'da da kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim :)

USB ile geçir ya da diski bölerek bir yana dosyalarını bir yana sistemi kur.

C ve D diskleri varsa C'ye kurulum yaptığınızda D diski de gözükmesi gerekiyor.

D sürücüsü Windows üzerinde biçimlendirildiyse Linux'ta belki gözükmeyebilir. (Fazla Linux tecrübem yok fakat böyle bir şey duymuştum. Doğruluğu hakkında kesin bilgim yoktur.)

D sürücüsü Windows üzerinde biçimlendirildiyse Linux'ta belki gözükmeyebilir. (fazla Linux tecrübem yok fakat böyle bir şey duymuştum. Doğruluğu hakkında kesin bilgim yoktur.)

Windows'ta biçimlendirmedim şu an halihazırda kullandığım D diskimi Linux'ta da kullanmak istiyorum. Ne yapmam gerek?

Aklıma gelen tek fikir Linux üzerinde biçimlendirmek. O zaman içindeki dosyalar gidecektir fakat. Linux'u çok kullanamadım. Bir süre USB bellekten kullanmıştım. Disk yöneticisi var ise oradan yapabilirsiniz büyük ihtimal.

Aklıma gelen tek fikir Linux üzerinde biçimlendirmek. O zaman içindeki dosyalar gidecektir fakat. Linux'u çok kullanamadım. Bir süre USB bellekten kullanmıştım. Disk yöneticisi var ise oradan yapabilirsiniz büyük ihtimal.

D diskindeki dosyaları kullanacağım neden biçimlendireyim ki?

"Diskin kullanılabilmesi için aklıma gelen" çözüm fikri buydu. Sadece fikir öne sürdüm zaten.

Geri
Yukarı