Linux'a nasıl başladım?

Bende neyini beğenmiyorsunuz çok merak ettim.
Yavaş, hantal. Sistem sömürüyor. Aradığım paketleri kurarken apt kullanmak zorundayım. Apt çekilecek şey değil hemde hani pek sağlıklı da değil dilerseniz araştırabilirsiniz. Güncel Kernel ve GNOME da mesela kullanamıyor. Özetle beni cezbeden hiçbir yanı yok. NVIDIA performansı da geride kalıyor. Fedora daha iyi. Tabi Arch hepsinden iyi çoğu açıdan.

Arch ile kendi sistemimi de kendim yapıyorum, insanın içinde rahatlık oluşturuyor ve dilediğim paketlerle kurulumumu yapıyorum. Siz boot etmeden ben kurulumumu orada tamamlamış oluyorum.

Yavaş, hantal. Sistem sömürüyor. Aradığım paketleri kurarken apt kullanmak zorundayım. Apt çekilecek şey değil hem de hani pek sağlıklı da değil dilerseniz araştırabilirsiniz. Güncel Kernel ve GNOME da mesela kullanamıyor. Özetle beni cezbeden hiçbir yanı yok. NVIDIA performansı da geride kalıyor. Fedora daha iyi. Tabii Arch hepsinden iyi çoğu açıdan.

Arch ile kendi sistemimi de kendim yapıyorum, insanın içinde rahatlık oluşturuyor ve dilediğim paketlerle kurulumumu yapıyorum. Siz boot etmeden ben kurulumumu orada tamamlamış oluyorum.

Hocam Ubuntu'da yediğim errorun 1000'de 1'ini Windows'ta yemedim. Windows 98'ten daha çok hata veriyor meret.

Hocam Ubuntu'da yediğim errorun 1000'de 1'ini Windows'ta yemedim. Windows 98'ten daha çok hata veriyor meret.
Arch Linux kurulumunda kendi paketlerini kurarsan da 1000 de 1 hata bile almazsın. :)

Gerçekten eşsiz bir şey. Aşırı seviyorum. Kesinlikle ama kesinlikle öneririm. Olmazsa GUİ kurulumlu Artix de deneyebilirsiniz o da oldukça güzel. Zaten Arch'ta sorun yaşarsanız düzeltmeniz da oldukça kolay olabiliyor sürücülerde.

Arch Linux kurulumunda kendi paketlerini kurarsan da 1000 de 1 hata bile almazsın. :)

Gerçekten eşsiz bir şey. Aşırı seviyorum. Kesinlikle ama kesinlikle öneririm. Olmazsa GUİ kurulumlu Artix de deneyebilirsiniz o da oldukça güzel. Zaten Arch'ta sorun yaşarsanız düzeltmeniz da oldukça kolay olabiliyor sürücülerde.
Hocam Debian'da sources.list hatası aldım yardımcı olabilme şansınız var mı?

Uzun süreli Debian kullanmadım maalesef hayır. Ancak yine de source.list dosyasının içini atar mısın? Bir bakalım.
# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 11.6.0 _Bullseye_ - Official amd64 NETINST 20221217-10:42]/ bullseye main

# deb cdrom:[Debian GNU/Linux 11.6.0 _Bullseye_ - Official amd64 NETINST 20221217-10:42]/ bullseye main

deb Index of /debian bullseye main
deb-src Index of /debian bullseye main

deb Index of /debian-security bullseye-security main
deb-src Index of /debian-security bullseye-security main

# bullseye-updates, to get updates before a point release is made;
# see Chapter 2. Debian package management
deb Index of /debian bullseye-updates main
deb-src Index of /debian bullseye-updates main

# This system was installed using small removable media
# (e.g. netinst, live or single CD). The matching "deb cdrom"
# entries were disabled at the end of the installation process.
# For information about how to configure apt package sources,
# see the sources.list(5) manual.

deb Index of /debian bullseye main
deb-src Index of /debian bullseye main

deb Index of /debian-security bullseye-security main
deb-src Index of /debian-security bullseye-security main

# bullseye-updates, to get updates before a point release is made;
# see Chapter 2. Debian package management
deb Index of /debian bullseye-updates main
deb-src Index of /debian bullseye-updates main

# This system was installed using small removable media
# (e.g. netinst, live or single CD). The matching "deb cdrom"
# entries were disabled at the end of the installation process.
# For information about how to configure apt package sources,
# see the sources.list(5) manual.
Doğrusu siz böyle atınca aklıma bir şey geldi ama. Sizin mirrorlist namıdeğer source.list'inizde neden server yok? Source.list server veritabanı bulundurması gerekmiyor mu? Yanlış mı düşünüyorum? Server URL'leri nerede? (Eğer doğru düşündüysem Debian server'lerine bakın.)

Doğrusu siz böyle atınca aklıma bir şey geldi ama. Sizin mirrorlist namıdeğer source.list'inizde neden server yok? Source.list server veritabanı bulundurması gerekmiyor mu? Yanlış mı düşünüyorum? Server URL'leri nerede? (Eğer doğru düşündüysem Debian server'lerine bakın.)
Hocam yeni başladığım için gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı