Linux'a Realtek sürücüleri nasıl kurulur?

Akif1601

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ben birkaç hafta önce Linux Mint kurdum ve Realtek sürücülerini nasıl kuracağımı bulamadım. Şimdi ise Elementary OS kurmayı düşünüyorum. Elementary OS'da sürücüleri nasıl kurabilirim yardım edebilir misiniz?

ALC-892 ses kartı mı, pardon ben Realtek ethernet sürücüsü için yukarıdaki kodu yazmıştım. Maalesef o ses kartını kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim.
Şimdiye kadar çok farklı bilgisayarlarda linux çalıştırdım, hiç birinde ses ile ilgili bir sorunum olmadı. Sizde de olacağını zannetmiyorum. Yine de kurmadan önce live olarak denersiniz, seste bir sorun yoksa, rahatlıkla kurarsınız.

ALC-892 ses kartı mı, pardon ben Realtek Ethernet sürücüsü için yukarıdaki kodu yazmıştım. Maalesef o ses kartını kullanmadığım için bir şey diyemeyeceğim.
Şimdiye kadar çok farklı bilgisayarlarda Linux çalıştırdım, hiçbirinde ses ile ilgili bir sorunum olmadı. Sizde de olacağını zannetmiyorum. Yine de kurmadan önce live olarak denersiniz, seste bir sorun yoksa, rahatlıkla kurarsınız.

Ses biraz fazla temiz geldiği için alışamadım. Windows 11 de bir tık boğuk çıkıyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı