Linux'a Realtek sürücüleri nasıl kurulur?

Tamam o da olur.

CachyOS iyi midir peki?
Sitenin anasayfasında böyle:

1698004332597.png

İndirme yerinde KDE Plasma böyle:

1698004373483.png

Son düzenleme:

Google Translate teknik metinleri çevirmekte gayet başarılı aslında. Sık işletim sistemi değiştirmek iyi bir şey değil. Cachy OS Arch tabanlı. Faklı bir kategori.
Eki Görüntüle 1986814

Ana bilgisayarımda Windows kurulu. Laptopuma kuracaktım ama ekranı kırık. HDMI taktım ama monitörde sadece Windows'u görebiliyorum. BIOS açılıyor mu bilmiyorum gözükmüyor. Sadece Windows'un görüntüsü var.

Ana bilgisayarımda Windows kurulu. Laptopuma kuracaktım ama ekranı kırık. HDMI taktım ama monitörde sadece Windows'u görebiliyorum. BIOS açılıyor mu bilmiyorum gözükmüyor. Sadece Windows'un görüntüsü var.
Ana bilgisayarda yer varsa bölümleme boyutunu düşürüp boş alan üreterek kurabilirsiniz.

diskmgmt.msc yazıp admin olarak açın.

Yukarda linux sürücü kod linki attım. Arada kaynadı herhalde. Bakarsınız.

CachyOS iyi midir peki?
İki aydır CachyOS KDE kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki, en temiz Arch tabanlı dağıtımlardan birisidir. Kurulumu Calamares aracılığı ile yaparsınız. Kurulumdan sonra minimum KDE paketleri ile geldiğini görürsünüz. Gerekli olan programları sizin kurmanız gerekir, bloatware içermez. Paket yöneticisi olarak Octopi vardır, isterseniz Pamac-aur paketini kurabilirsiniz.
Tecrübeli kullanıcılar içindir...

Yeniden Ubuntu kurdum ama 22'den 23'e çıktım hemen 22 biraz sorunlu ve çirkin.

Yemişim kaliteli sesini. Windows 11 Pro beleş kullanma yolu artık çalışmıyor. Home SL kurdum 3 defa kasıyordu. Windows 10 da pandemiyi hatırlatıyor. Yemişim Windows'unu yemişim kardeşimin akıcı Roblox deneyimini yemişim kullanım oranlarını. Linux candır. Ubuntu kurdum tekrar. Hiç ses ayarı yapmadım. Hiç de pişman değilim. Windows sıktı artık.

Son düzenleme:
Yeniden Ubuntu kurdum ama 22'den 23'e çıktım hemen 22 biraz sorunlu ve çirkin.

Yemişim kaliteli sesini. Windows 11 Pro beleş kullanma yolu artık çalışmıyor. Home SL kurdum 3 defa kasıyordu. Windows 10 da pandemiyi hatırlatıyor. Yemişim Windows'unu yemişim kardeşimin akıcı Roblox deneyimini yemişim kullanım oranlarını. Linux candır. Ubuntu kurdum tekrar. Hiç ses ayarı yapmadım. Hiç de pişman değilim. Windows sıktı artık.
Roblox oynanıyor. Araştırman gerek.

Roblox oynanıyor. Araştırman gerek.

Hocam akıcı değil. Bir de Wine kuramadım. Sudo apt install Wine dedim olmadı. Sitesindeki adımları uygulayarak stable branch kurmayı denedim olmadı stagging kurdum ama sağ tık menüde gözükmüyor. Stagging kurabildim mi onu da bilmiyorum. Belki terminal ile Wine çalıştırılabilir ama sağ tık menüde çıkıyordu Mint ile. Ubuntu'da onu nasıl yapacağız?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı