Linux'a yeni geçerken Arch Linux kullanılır mı?

Şu an en hızlı çözüm tekrardan kurmak olacaktır. Daha hızlı indirmek için archinstall yazmadan önce sudo nano /etc/pacman.conf yazıp aşağıya inip #ParallelDownloads = 5 satırını ParallelDownloads = 10 yapabilirsin. Başındaki # işaretini kaldırıp 5 yerine 10 yaz yani. Zaten boot olmuyor diyorsun GNOME'u KDE ile değiştiremessin. Sistem açılmıyor.

Hocam archinstall ile tekrardan ayni ayarlarla kurdum yine ayni.

Hocam ayarlarımı atayim istiyorsanız kurarken sizde söyleyin hangilerini seçeceğimi @Fueren

@Rona ayarlarımı atayim mi hocam.

@Fueren @Rona hocalarım tekrar kuracağım fakat önceki kurulumda Btrfs kurmuştum şimdi ext4 deneyeyim mi alakası var mıdır?

Son düzenleme:
Hocam yeniden kurmadan önce BIOS'u bir kontrol edin. Eğer GRUB seçmişseniz ve BIOS'ta yoksa legacy Support'u açın bir bakın. Gene yoksa yeniden kurulumda Boot Manager olarak systemdboot tercih etmek işe yarayabilir.
@RecepBaltaş'ıSevenİnsan hocamın deidği gibi direkt EndeavourOS da kurabilirsiniz.

Hocam yeniden kurmadan önce BIOS'u bir kontrol edin. Eğer GRUB seçmişseniz ve BIOS'ta yoksa legacy Support'u açın bir bakın. Gene yoksa yeniden kurulumda Boot Manager olarak systemdboot tercih etmek işe yarayabilir.
@RecepBaltaş'ıSevenİnsan hocamın deidği gibi direkt EndeavourOS da kurabilirsiniz.

Hocam zaten systemdboot kurmuştu ama anlamadım neden açılmadığını BIOS'uda kontrol etmiştim acaba masaüstü ortamını değiştirip kurunca düzelir mi ki EndevaourOS nasıldır bir de hocam.

GNOME yerine KDE kursam olabilir mi acaba?

Hocam zaten systemdboot kurmuştu ama anlamadım neden açılmadığını BIOS'uda kontrol etmiştim acaba masaüstü ortamını değiştirip kurunca düzelir mi ki EndevaourOS nasıldır bir de hocam.

ISO'yu UEFI kurulum yapacaksanız GPT olarak yazdığınızdan emin olun.

EndeavourOS güzel bir dağıtım. Kendisini uzun süre kullandım. Kurulumu Kolaylaştırılmış ve bir iki arayüz aracı eklenmiş bir Arch gibi düşünebilirsin.

Onun haricinde gene saf Arch kurmanızı sağlayan ama Calamares kullanan ALC'i projesine bakabilirsin. Arkasında arcolinux ekibinin başındaki isim erikdubois var.

ISO'yu UEFI kurulum yapacaksanız GPT olarak yazdığınızdan emin olun.

EndeavourOS güzel bir dağıtım. Kendisini uzun süre kullandım. Kurulumu kolaylaştırılmış ve bir iki arayüz aracı eklenmiş bir Arch gibi düşünebilirsin.

Onun haricinde gene saf Arch kurmanızı sağlayan ama Calamares kullanan ALC'i projesine bakabilirsin. Arkasında arcolinux ekibinin başındaki isim erikdubois var.

Hocma direkt Ventoy kullanıyorum GPT seçmiştim Ventoy yerine balenaEtcher vs mi kullanayım.

Yok gerek yok. Doğru olanı yapmışsınız. Dediğim gibi farklı bir Arch dağıtımı deneyin.

O zaman farklı Arch dağıtımı kuracağım hocam.
NVIDIA sürücüsünüde kapalı kaynak seçmiştim niye açılmadı ki ya acaba.

Yok gerek yok. Doğru olanı yapmışsınız. Dediğim gibi farklı bir Arch dağıtımı deneyin.

Ha hocam bu arada bir şey demeyi unuttum archinstall dediğimde güncel sürüm var dedi sudo pacman -syy archinstall diyerek güncelledim doğru mu yaptım.

Hocam bu arada disk şifrelemesi yapmalı mıyım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı