Linux'da GTA IV Oynanır mı?

EmirKadirO

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU : AMD RADEON R7 240

GPU : İNTEL İ5 3470 3.20 GHZ

ANAKART : INTEL H61

RAM : 16 GB DDR3 (2x8)

SSD : 256 GB

HDD : 320 GB
Linux Mint, Ubuntu üzerine geliştirilen bir dağıtım ancak kendi xapps dedikleri bir altyapıyla geliştiriliyor. Daha stabil çalışıyor. Hoş geldiniz Linux'a.

Sağ olun hocam, daha dün geçtim oyun oynamıyorum diye şu ana kadar bir problemle karşılaşmadım. 😁

Sağ olun hocam, daha dün geçtim oyun oynamıyorum diye şu ana kadar bir problemle karşılaşmadım. 😁
Oyun da oynarsınız, ekran kartınızda Vulkan desteği varsa performans kaybınız göze batmayacak kadar olur.

Oyun da oynarsınız, ekran kartınızda Vulkan desteği varsa performans kaybınız göze batmayacak kadar olur.

Öyleyse, GTA4'ü vulkana çevirip oynayabilir miyim? 3 kere bitirdim bir daha bitiririm. 🙂

Öyleyse, GTA4'ü vulkana çevirip oynayabilir miyim? 3 kere bitirdim bir daha bitiririm. 🙂
GTA IV herhangi bir tinkering gerektirmiyor. Kendi GTX 950M GPU'mda sorunsuz oynamıştım. Sadece uyumluluk katmanı seçmek yeterli Steam'den. Korsan olsa çalıştır gene herhalde ama o konuda yardımcı olamayacağım Sosyal kuralları gereğince.

GTA IV herhangi bir tinkering gerektirmiyor. Kendi GTX 950M GPU'mda sorunsuz oynamıştım. Sadece uyumluluk katmanı seçmek yeterli Steam'den. Korsan olsa çalıştır gene herhalde ama o konuda yardımcı olamayacağım sosyal kuralları gereğince.

Korsandı ama artık değil 1 hafta önce aldım sonuçta 3 kere bitirdim oyunu. O ayar açık bende ama hangi sürümü seçmeliyim? Proton experimental mı yoksa proton en son sürüm olan mı?

Son sürüm olur. Experimental'e gerek yok.

Tamamdır sağ olun çok teşekkürler hocam, herhangi bir konuda sıkıntı olursa sizi etiketlerim bilgili birisine benziyorsunuz. 😁

Tamamdır sağ olun çok teşekkürler hocam, herhangi bir konuda sıkıntı olursa sizi etiketlerim bilgili birisine benziyorsunuz. 😁
Bi' şeyler biliyorum ama o kadar da bilmiyorum. Her konuda yardımcı olamam ama kendi alanlarında çok yetkin olan Linux kullanıcısı üyeler var.

Proton ge kullanarak daha iyi performans bile alabilirsin. Birkaç sorun disinda cok iyi çalisiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı