Linux'da oyunlar fazla kasıyor

Sudo pacman -rns Vulkan-Radeon lib32-Vulkan-Radeon yazdıktan sonra,
Sudo pacman -s amdvlk lib32-amdvlk yazıp reboot atar mısın?
@364809

Hocam dediğiniz gibi yaptım fakat oyunumda bir değişiklik olmadı.
CS:GO için FPS'imin düzeldiğini görebiliyorum, yukarıda bahsettiğim diğer oyun için oyunsal bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.

Benim gibi 5 FPS alan bir kişi daha var, muhtemelen oyun ile ilgili.

Bunun için ek bir konu açmak istemiyorum ama Steam üzerinde diğer disklerim gözükmüyor. Manuel olarak bağladığım "/media" konumuda Steam'de manuel kütüphane ekleme kısmında çıkmıyor, bunu nasıl halledebilirim?

Hocam dediğiniz gibi yaptım fakat oyunumda bir değişiklik olmadı.
CS:GO için FPS'imin düzeldiğini görebiliyorum, yukarıda bahsettiğim diğer oyun için oyunsal bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum.

Benim gibi 5 FPS alan bir kişi daha var, muhtemelen oyun ile ilgili.

Bunun için ek bir konu açmak istemiyorum ama Steam üzerinde diğer disklerim gözükmüyor. Manuel olarak bağladığım "/media" konumuda Steam'de manuel kütüphane ekleme kısmında çıkmıyor, bunu nasıl halledebilirim?
Diğer disklerinizi bağlamamışsınız anlaşılan, gnome-disk-utility yazıp oradan istediğiniz diski bağladıktan sonra steam üzerinden kütüphane oluşturabilirsiniz. Ayrıca proton-ge-custom kullanırsan sorun çözülebilir.

Diğer disklerinizi bağlamamışsınız anlaşılan, GNOME-disk-Utility yazıp oradan istediğiniz diski bağladıktan sonra Steam üzerinden kütüphane oluşturabilirsiniz. Ayrıca proton-ge-Custom kullanırsan sorun çözülebilir.

Disklerim açılışta fstab üzerinden otomatik bağlanıyor hocam. Dosya sistemini değiştirmeyi denedim yine olmadı. Bu hafta ful boş olduğumdan bir sürü dağıtımı deneyeceğim.

Disklerim açılışta fstab üzerinden otomatik bağlanıyor hocam. Dosya sistemini değiştirmeyi denedim yine olmadı. Bu hafta ful boş olduğumdan bir sürü dağıtımı deneyeceğim.

Bu sorunu klasör bağlantısını sudo chmod o=rwx yapınca düzelttim.

Pratonge denedim, Ubuntu, Pop!_OS, Manjoro gibi bir sürü dağıtım denedim, Lutris üzerinden çalıştırmayı denedim, başka başka Wine sürümleri denedim fakat hiçbirinde Windows oyunları 10 FPS üzerine çıkamadı. Bahsettiğim kasma oyuna özel değildi bir sürü Gold oyun denedim fakat değişen bir şey olmadı.

Belkide ekran kartımın mimarisinin eski olmasından kaynaklıdır diye düşünüyorum.
Üzüle üzüle bilgisayarımın bir köşesine Windows kurmaya gidiyorum.

Son düzenleme:
İki diskiniz varsa SteamOS Holoiso kurmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı