Linux'ta Logitech G HUB var mı?

Çözüm olarak Dual Boot kullanıyorsanız Windows'ta ayarlayın sonra Linux'a geçince de sıfırlanmazsa kullanabilirsiniz.

Aslında Mac'i de sallamamak lazım Mac'de oyun mu oynanır?
O biraz prestij meselesi. Uygulamanin Mac'te olmamasi gelistirenleri kotu gosteriyor.
Bazi firmalarin zarar da etse AVM'lerde subelerini acik tutmasi gibi. Orada olmamasi prestij kaybi demek.
Linux icin benzer bir durum yok.
Sallamasına da gerek yok bence. Gaming adı altında üreten çoğu firma yıllarca driverlarını AR-GE çalışmalarını vs. birçok şeyi Windows için yapıyor. Ek olarak yazılımlarını düşük payda için ayrı bir masrafla çıkartmalarının mantıksız olduğunu düşünüyorum.

Windows'tan sonra en çok kullanılan ikinci işletim sistemi olduğu için.

Aslinda cok da buyuk bir masraf oldugunu dusunmuyorum ben, cogu gaming donanim uygulamasiyla fan kontrolu, RGB renk kontrolu falan yapiyorsun, 3-5 makro tanimliyorsun. Windows temelli librarylere cok bagimli olmadigi icin Linux portunun maliyetli olacagini sanmiyorum. Ama dedigin dogru, gaming mekanik klavye alan adam %99 ihtimalle bunu Windows bir cihazda kullanacak, hatta %99,99.

Merhaba, konuyu geç gördüm. Bildiğim kadarıyla G Hub'ın hâlâ Linux desteği yok. Ancak G Hub için alternatif olarak Piper Linux var. Logitech'in Linux desteği yapmaması çok üzücü cidden, ancak Piper gibi alternatiflerle yetiniyoruz.

OpenRGB ile bilgisayarımdaki bütün RGB cihazları tek bir uygulama üzerinden kontrol edebiliyorum, Logitech klavye ve mouse da dahil.

1662375893308.png

Geri
Yukarı