Linux'ta USB'ye Windows 7 64 Bit ISO yazdıktan sonra kurulum ekranı gelmiyor

Daha fazla  
RAM
2GB
SSD veya HDD modeli
Yok
Ekran kartı
amd radeon x300/x550/x1050 series
İşlemci
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
Şu an Linux kullanıyorum ve Windows 7 ISO dosyasını USB'me yazdım. Sonra BIOS ayarlarından USB'mi 1.sıraya aldım ve devam ettim. Bilgisayar açıldıktan sonra kurulum ekranı gelmiyor ve normal Linux açılıyor. Sorunun çözümünü bilen varsa yazsın bayağı uzun bir süredir böyle. Ve bir şeyi daha belirteyim Linux'ta Linux kurarken hiçbir sıkıntı yaşamıyorum ama Windows kurarken sıkıntı yaşıyorum.

ISO dosyasını ne ile yazdınız? Eğer dağıtımın kendi aracı ya da dd aracı ile yazdıysanız açılmaması normal. Woeusb ya da Ventoy kullanmalısınız.

Linux'da Windows 7 ISO dosyasını nasıl yazdırdınız? Yanlış yaptıysanız ondan dolayı olmuyor sanırım.
Eğer Gnome disk utility kullanıp imaj geri yükle falan diye yaptıysanız o maalesef düzgün çalışmıyor. Woeusb veya Ventoy kullanın. Ventoy kullanmanızı öneririm.

Linux'da Windows 7 ISO dosyasını nasıl yazdırdınız? Yanlış yaptıysanız ondan dolayı olmuyor sanırım.
Eğer GNOME disk Utility kullanıp imaj geri yükle falan diye yaptıysanız o maalesef düzgün çalışmıyor. WoeUSB veya Ventoy kullanın. Ventoy kullanmanızı öneririm.

Ben terminal üzerinden yazdım dosyayı ama dosyaya sağ tık yapıp USB'me göndermeye çalışırken hata verdi ama o ISO dosyasınıda Technopat'tan indirmiştim.

Ventoy ya da WoeUSB kullanmalısınız. dd komutu ya da dağıtımların araçları Windows yazmada başarılı değil.
Ben terminal üzerinden yazdım dosyayı ama dosyaya sağ tık yapıp USB'ye göndermeye çalışırken hata verdi ve o ISO dosyasını da Technopat'tan indirmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı