Linux'ta web geliştirmek

Can332

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sorum biraz uzun olacak.
Sistemim.
  • i5 8250U.
  • 8 GB DDR4
  • AMD tm 530.
  • 1 TB HDD.
Windows 10 yüklediğimde pencereler, uygulamalar ve web tarayıcılarının açılış hızları ve çalışmalar aşırı yavaş oluyor. Gereksiz hizmetleri, başlangıç uygulamaları ve bazı kayıt defteri ayarları yapmama rağmen gözle görülür bir iyileşme olmadı. Yaklaşık 2 ay önce Linux'a baktım şu an da Mint Cinnamon kurulu ve tekrardan o Windows 10 hantallığına dönmek istemiyorum bu akıcılığa gayet alıştım. Windows 10'un ağır olması sanırım HDD'den kaynaklı olsa gerek. .net Core ile web geliştirme konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ancak vs Studio kurulmuyor Linux'a ben de VS Code'dan devam ediyorum. .net Core web uygulaması açtığım da dosyalar eksik geliyor izlediğim Kurslar'da olan (ör: Startup dosyası) dosyalar benim projelerimde gelmiyor. Bir yolunu bulamadım .net Core geliştiren arkadaşlar var ise Linux'da yardımcı olurlarsa mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence Linux sistemleri kullanacaksan .NET teknolojisini tercih etmek mantikli degil, ya da .NET kullanacaksan Linux'le kastirmayacaksin.

Linux'te gelistireyim, Linux'e deploy edeyim ama Microsoft teknolojileri kullanayim diyorsan basin agrir. Visual Studio varken VSCode ile ugrasmak dertlerin bir tanesi yalnizca.

Problem aslinda Linux'te web gelistirmek degil. Linux sistemde kralini gelistirirsin. Problem Linux sistemde Microsoft teknolojisi gelistirmek.

Arkadaşlar merhaba sorum biraz uzun olacak.
Sistemim.
  • i5 8250U.
  • 8 GB DDR4
  • AMD tm 530.
  • 1 TB HDD.
Windows 10 yüklediğimde pencereler, uygulamalar ve web tarayıcılarının açılış hızları ve çalışmalar aşırı yavaş oluyor. Gereksiz hizmetleri, başlangıç uygulamaları ve bazı kayıt defteri ayarları yapmama rağmen gözle görülür bir iyileşme olmadı. Yaklaşık 2 ay önce Linux'a baktım şu an da Mint Cinnamon kurulu ve tekrardan o Windows 10 hantallığına dönmek istemiyorum bu akıcılığa gayet alıştım. Windows 10'un ağır olması sanırım HDD'den kaynaklı olsa gerek. .net Core ile web geliştirme konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ancak vs Studio kurulmuyor Linux'a ben de VS Code'dan devam ediyorum. .net Core web uygulaması açtığım da dosyalar eksik geliyor izlediğim Kurslar'da olan (ör: Startup dosyası) dosyalar benim projelerimde gelmiyor. Bir yolunu bulamadım .net Core geliştiren arkadaşlar var ise Linux'da yardımcı olurlarsa mutlu olurum.
Windows'un hantallığı dediğiniz gibi HDD'den kaynaklı. Öğrenci iseniz JetBrains lisansı alarak Rider ile geliştirme yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı