Rehber Linux'ta web sitelerini uygulamaya dönüştürmek

s1trix

Hectopat
Makaleler
3
Selamlar arkadaşlar, konu başlığında göründüğü Linux'ta Web sitelerini uygulama olarak kullanmayı göstereceğim.
Öncelikle verdiğim linkten bir uygulama indirmeniz gerekmekte Buradaki bağlantı
İndirdikten sonra konsolu açıyoruz. Konsola aşağıdaki komutları giriyoruz (Eğer Linux'u İngilizce dilinde kullanıyorsanız cd Downloads/ olarak yazmanız gerekmektedir.)

resim_2021-03-14_170949.png

Eğer yanlış bir şeyler yapmadıysanız uygulamanın arayüzü sizleri karşılamıştır.

resim_2021-03-14_171218.png

Burada bulunan hazır uygulamalardan da yararlanabilirsiniz ama istediğiniz uygulama burada yoksa biraz daha aşağı inip "Create custom app" seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

resim_2021-03-14_171710.png

Create custom app seçeneğine bastığınızda sizi yeni açılan bir sekme karşılayacaktır, buradan ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ben şu anda Technopat Sosyal forumun uygulamasını yapmak istediğimden dolayı ayarları böyle yaptım. (Kategorileri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.)

resim_2021-03-14_173439.png

Ardından install tuşuna basıyorsunuz ve biraz bekliyorsunuz. Uygulamanızın kurulup kurulmadığını anlamak için alttaki "Installed" sekmesine basabilirsiniz.

resim_2021-03-14_172547.png

Son olarak da "open" tuşuna basıyoruz ve uygulamamız hazır.

resim_2021-03-14_173105.png

Selamlar arkadaşlar, konu başlığında göründüğü Linux'ta Web sitelerini uygulama olarak kullanmayı göstereceğim.
Öncelikle verdiğim linkten bir uygulama indirmeniz gerekmekte Buradaki bağlantı
İndirdikten sonra konsolu açıyoruz. Konsola aşağıdaki komutları giriyoruz (Eğer Linux'u İngilizce dilinde kullanıyorsanız cd Downloads/ olarak yazmanız gerekmektedir.)

Eki Görüntüle 921848

Eğer yanlış bir şeyler yapmadıysanız uygulamanın arayüzü sizleri karşılamıştır.

Eki Görüntüle 921853

Burada bulunan hazır uygulamalardan da yararlanabilirsiniz ama istediğiniz uygulama burada yoksa biraz daha aşağı inip "Create custom app" seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Eki Görüntüle 921864

Create custom app seçeneğine bastığınızda sizi yeni açılan bir sekme karşılayacaktır, buradan ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ben şu anda Technopat Sosyal forumun uygulamasını yapmak istediğimden dolayı ayarları böyle yaptım. (Kategorileri istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.)

Eki Görüntüle 921895

Ardından install tuşuna basıyorsunuz ve biraz bekliyorsunuz. Uygulamanızın kurulup kurulmadığını anlamak için alttaki "Installed" sekmesine basabilirsiniz.

Eki Görüntüle 921881

Son olarak da "open" tuşuna basıyoruz ve uygulamamız hazır.

Eki Görüntüle 921889
Peki yaptığımız bir uygulamayı paketleyip dağıtabiliyor muyuz? (.deb gibi)

Geri
Yukarı