Linux'tan Windows 10'a dönerken Load Driver hatası

birkadehicetea

Femtopat
Daha fazla  
Kısa süre önce Windows 10 olan işletim sistemimi Linux Mint ile değiştirdim fakat memnun kalmadım. USB belleğime Windows 10 isosunu sorunsuz bir şekilde yazdırdım ve Boot ayarlarından bilgisayarı USB ile başlattım kurulum ekranına geldiğimde böyle bir uyarı çıktı. İhtiyaç duyulan sürücü yok falan diyor anlamadım. Sanırım HDD ile alakalı bir sorun oldu. Diski sıfırlamam falan mı gerekiyor, yardımcı olur musunuz?

photo1623861932.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa süre önce Windows 10 olan işletim sistemimi Linux Mint ile değiştirdim fakat memnun kalmadım. USB belleğime Windows 10 isosunu sorunsuz bir şekilde yazdırdım ve Boot ayarlarından bilgisayarı USB ile başlattım kurulum ekranına geldiğimde böyle bir uyarı çıktı. İhtiyaç duyulan sürücü yok falan diyor anlamadım. Sanırım HDD ile alakalı bir sorun oldu. Diski sıfırlamam falan mı gerekiyor, yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1070863
Diski yazdırdıktan sonra sync komutunu girmeyi unutma. Yeniden yazdırman gerekli gibi görünüyor.

Sync komutuna ihtiyacım var mı?

Bu komut kopyalama işleminin bitip bitmediğini teyit etmeye yarar, kopyalama esnasında çalıştırırsın, komut bir alt satıra geçince, yani sonlanınca işlemin bittiğinden emin olursun. Bazı uygulamalarda bu gereksizdir, mesela Linux Mint'in ISO yazdırma uygulaması mintstick için böyle bir işleme gerek yok, ama Woeusb isimli uygulama için gerekli olabiliyor.

Linux altında Windows ISO'su yazdırmak için bu forumda hemen her hafta bir kaç konu açılıyor. Yukarıda arama alanı göreceksin, buradan Ventoy uygulamasını aratıp kullanmayı dene. Ventoy için sync komutunu çalıştırman, işlemin bittiğini teyit etmek için gerekli olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı