Çözüldü Linux'u Windows'la aynı diske kurulursa disk silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LocalNet

Hectopat
Daha fazla  
Linux'u Windows'un yanına kurunca D diski silinir mi?

Not: D diski 80 GB ve 74 GB'ı dolu.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
D diski olduğu gibi kalır.

Hocam 80GB hem Windows hem Linux kuracağım diyorsunuz. Diskte hiç yer kalmaz. Sadece Windows 10 25-30GB yer kaplıyor. Sürümler arası tabii bu kapladığı yer artıp azalabilir. Kurulur mu fikrim yok ama kurulsa bile hiç verimli olmayacağı belli.
D partition'una işletim sistemi kurmayacak ya, diske kuracak.
Hocam 80GB hem Windows hem Linux kuracağım diyorsunuz. Diskte hiç yer kalmaz. Sadece Windows 10 25-30GB yer kaplıyor. Sürümler arası tabii bu kapladığı yer artıp azalabilir. Kurulur mu fikrim yok ama kurulsa bile hiç verimli olmayacağı belli.

D diski olduğu gibi kalır.

D partition'una işletim sistemi kurmayacak ya, diske kuracak.

Çözüm
Disk kapasiteniz 1TB bile olsa farklı bir OS için GRUB yapmanızı önermem.

Sağlık ve performans durumu iyi olan ufak kapasiteli bir disk alıp, boot anında disk seçimi yaparak hiç grublandırma ile uğraşmadan yapmanız en uygunu.
Ayrıca 80GB'ın 60GB dolduğunda tüm OS'lar da görünür bir performans düşüşü olur. Özellikle SSD'lerde.
Windows random kayıt yaptığı için fragmente sorunu çok olan bir OS. Linux kendisi fragmente olarak olarak kayıt ediyor seçtiğiniz fat e göre değişir.

Tavsiye etmiyorum 1 disk de 2 farklı boot seçeneğinin olmasını.

Yeni konular

Geri
Yukarı