Lisanslı Windows 10 nasıl alınır?

Retail Key zaten kutu Key'i ile aynıdır. Retail kullanıyorum mutluyum diyen arkadaşlar herhalde sorun yaşamazlar. Retail Key'ler 1 kişiye özeldir aktif olur ve o hesapta kalır. Aynı anda birkaç kişide kullanılması gibi bir durum yok (bkz: Retail License Limit)
KMS vb. yöntemlerle yapılan işlemde mak' Key'e benzer bir işlem.
Satılan Retail Key'lerin bir çoğu, ücretsiz yükseltme zamanında sanal makine vb. birçok yolla elde edilen Key'ler aslında.

O konudaki kişilerden birisi benim. Bana da Retail diye mak vermişlerdi kazıklarsam hesabına. Mak olduğunu söyleyince Retail olanını yolladı. Kontrol etmenin yolu var.
Tanımda yaptığım yanlışlığı mazur görün. Kontrol etmenin yolu nedir?

Orjinal alabilirsin ben kendi sitesinden aldım.
.

.

Son düzenleme:
Orjinal alabilirsin ben kendi sitesinden aldım.
Benim de şikayetçi olduğum şey bu fiyatlarda olması zaten :)

Emin misiniz? Sürekli yenilerini üretmiyorlar mı?

Bizzat yaşadığım olayı anlatayım. Geçtiğim yaz ayında harddiskimden aldığım bir veriyi masaüstüne kopyaladım. Daha sonra telefonumu usb kablo ile bağladım. Ve içini açar açmaz masaüstündeki dosyaları sürükleyerek telefonun içine taşıdım. Ancak bildiğiniz gibi telefonu bağladığınızda telefonda izin verilmesi için bir uyarı çıkar. Bu uyarıyı unuttum ve direk sürükledim. Nitekim bu uyarıyı onaylamadan windows zaten otomotik olarak hata veriyor dosya konumuna erişilemiyor tarzında. Ancak bu hatayı hiç vermedi. Hiçbir taşınma olayı da olmadı. Hem cihazı hem de masaüstünü kontrol ettiğimde verinin tamamen ortadan kaybolduğunu gördüm. Sanki arafta kalmış gibi. Bir çok veri kurtarma programı , bilgisayar hareket rapor programı vs. indirdim ve dosyaları aradım. Hiçbir şekilde ulaşamadım. Ben de windows'un bir hatası olduğunu düşünüerek Windows'a destek bildirimi açtım ve ertesi gün NewYork Kodlu bir numaradan Türk Temsilci tarafından arandım. Durumu bildirdim , benden Windows Key'imin bilgisi istendi ilk başta prosedür olarak. Key'i verdiğimde nereden aldığım soruldu ve bu Key'i yaklaşık 100 kişinin kullandığını söyledi. Konunun bununla alakalı olmadığını ama orjinal ürün kullanmanın daha faydalı olacağını söyledi ve sorunun SSD'den kaynaklı olabileceğini belirtti.
Dolayısıyla evet eminim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı