Lisanslı Windows alınmalı mı?

brkk0671

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB
SSD veya HDD modeli
1TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (Okuma: 3600 MB/s - Yazma:
Ekran kartı
NVIDIA® GeForce® RTX3050 TI Max-Performance 4GB GD
İşlemci
Intel® Alder Lake Core™ i5-12500H 12C/16T; 18MB L3
Arkadaşlar, öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.
Benim bir Monster Notebook Abra A7 14.2 bilgisayarım var. Bu bilgisayar benim ilk bilgisayarım. Aldığımda bir cahillik yapıp korsan kod ile Windows etkinleştirmesi yaptım. Şu anda da anlamadığım bir biçimde bilgisayardan hiçbir şekilde kaldıramıyorum. Teknik servisle görüştüğümde ise ancak Microsoft'un orijinal bir lisanslı kodu girdiğimde düzelebileceği söyleniyor. Sanırım kodun ismi Retail kod. Bilgisayarı alırken FreeDOS aldım. Kaç defa FreeDOS'a formatladıysam dahi sorun çözülmedi ancak böyle çözülebileceği söyleniyor.
Sizin çözüm önerileriniz nelerdir? İlk bunu sormak istiyorum.
İkinci olarak ise bu orijinal kodu aldığıma değer mi? Şu andaki fiyatı tahminimce 2500TL civarındaymış. Tavsiye eder misiniz? Yani Retail koddan olduğunu düşünüyorum ki bilgisayar uyku modunda bile çalışıyor sanki arka taraflarda bir şeyler çalıştırıyor ve bu beni çok fazla rahatsız ediyor. Orijinal lisanlı bir etkinleştirme yaparsam bu sorunlarla bir daha karşılaşır mıyım? Yoksa bilindik daha iyi bir yerden almam daha mı mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar.
Bu arada kodu 15 TL'ye almıştım😶

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız kodun, yazdığınız problemlerle hiç bir alakası yok. Kod ya çalışır ya çalışmaz. Sizi kim yönlendirdi buna?

Dostum sorunun nedir anlaşılmıyor. Korsan bir lisans mı yaptın? Normalde OEM kod alıp girmişsin gibi. Windows etkinleştirildi diyorsa ortada bir sorun olmaması gerek.

Geri
Yukarı