Lisanslı Windows alınmalı mı?

Hocam bu konu hakkında kurallar gereği fazla bir şey söyleyemesem de arkada çalışan şeylerin yazılım kaynaklı olmadığını düşünüyorum. Şahsen bende Rufus üzerinden lisanssız bir şekilde laptopumdan bilgisayarıma aktardım. Bir işlem gerçekleşmiyor. Microsoft çalışanları ceplerine girecek paraya bakar büyük ihtimal baştan savmak için size lisansı alın geçin kafasında bir yorum yapmışlar. Antivirüs indirirseniz belki arkadaki işlem artık olmaz.

70TL'ye lisans anahtarı almıştım sanırım şirketler için çoklu kullanımlı anahtarlardan yalnız beni bir kere attı yeniden aldım şimdi sorunsuz kullanıyorum microsofttan onaylı sanırım arayıp etkinleştirme kodu alıyorsunuz birde.

Arkadaşlar, öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.
Benim bir Monster Notebook Abra A7 14.2 bilgisayarım var. Bu bilgisayar benim ilk bilgisayarım. Aldığımda bir cahillik yapıp korsan kod ile Windows etkinleştirmesi yaptım. Şu anda da anlamadığım bir biçimde bilgisayardan hiçbir şekilde kaldıramıyorum. Teknik servisle görüştüğümde ise ancak Microsoft'un orijinal bir lisanslı kodu girdiğimde düzelebileceği söyleniyor. Sanırım kodun ismi Retail kod. Bilgisayarı alırken FreeDOS aldım. Kaç defa FreeDOS'a formatladıysam dahi sorun çözülmedi ancak böyle çözülebileceği söyleniyor.
Sizin çözüm önerileriniz nelerdir? İlk bunu sormak istiyorum.
İkinci olarak ise bu orijinal kodu aldığıma değer mi? Şu andaki fiyatı tahminimce 2500TL civarındaymış. Tavsiye eder misiniz? Yani Retail koddan olduğunu düşünüyorum ki bilgisayar uyku modunda bile çalışıyor sanki arka taraflarda bir şeyler çalıştırıyor ve bu beni çok fazla rahatsız ediyor. Orijinal lisanlı bir etkinleştirme yaparsam bu sorunlarla bir daha karşılaşır mıyım? Yoksa bilindik daha iyi bir yerden almam daha mı mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar.
Bu arada kodu 15 TL'ye almıştım😶
Alınmamalı. Düşmeyin microZort tuzaklarına. O çöp yazılıma 2500TL verilmez.

Kısacası arkada çalışan bir olay varsa bunun keyle ilgisi yoktur. Key ya işe yarar ya da yaramaz. Korsan yaptıysan virüs bulaşmış olabilir.

Ben orijinal aldım. Kafam çok rahat. Forumda 10 liralık key önerenler ve kullananlar düşünsün bazı şeyleri. Sen düşündüğün için seni hariç tutuyorum.

Yalnız orijinal key alsan bile gitmeyebilir. Bazı keyler bilgisayara sülük gibi yapışıyor.
W*ndows'a 2500TL?...... O paraya cok cok cok daha iyi seyler alabilirdiniz.

Arkadaşlar, öncelikle herkese iyi akşamlar dilerim.
Benim bir Monster Notebook Abra A7 14.2 bilgisayarım var. Bu bilgisayar benim ilk bilgisayarım. Aldığımda bir cahillik yapıp korsan kod ile Windows etkinleştirmesi yaptım. Şu anda da anlamadığım bir biçimde bilgisayardan hiçbir şekilde kaldıramıyorum. Teknik servisle görüştüğümde ise ancak Microsoft'un orijinal bir lisanslı kodu girdiğimde düzelebileceği söyleniyor. Sanırım kodun ismi Retail kod. Bilgisayarı alırken FreeDOS aldım. Kaç defa FreeDOS'a formatladıysam dahi sorun çözülmedi ancak böyle çözülebileceği söyleniyor.
Sizin çözüm önerileriniz nelerdir? İlk bunu sormak istiyorum.
İkinci olarak ise bu orijinal kodu aldığıma değer mi? Şu andaki fiyatı tahminimce 2500TL civarındaymış. Tavsiye eder misiniz? Yani Retail koddan olduğunu düşünüyorum ki bilgisayar uyku modunda bile çalışıyor sanki arka taraflarda bir şeyler çalıştırıyor ve bu beni çok fazla rahatsız ediyor. Orijinal lisanlı bir etkinleştirme yaparsam bu sorunlarla bir daha karşılaşır mıyım? Yoksa bilindik daha iyi bir yerden almam daha mı mantıklı? Yorumlarınızı bekliyorum. İyi akşamlar.
Bu arada kodu 15 TL'ye almıştım😶

Peki arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum bu kodu aktifleştirirken KMSpico virüsü bulaşmış olabilir mi?

O paraya da iyi seyler alinabilirdi. Gereksiz bir harcama.
Tamam kardeşim sen al. Benim için gerekliydi harcadım.

Peki arkadaşlar bir şey daha sormak istiyorum bu kodu aktifleştirirken KMSpico virüsü bulaşmış olabilir mi?
KMSpico ben format attığımda normalde kendi kendine gidiyordu ama senin key anakarta gömülmüş olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı