Lise 1'de ne kadar harçlık alınmalı?

Merhaba, liseye geçecegim bu yaz ve gidecegim lisenin yemekhanesi yok. Sadece kantini var ve harçlık konusunda kararsız kaldık annem ile. Sizce ne kadar harçlık almalıyım? İstediğim şeylere de biriktirmek istiyorum ve durumum iyi çok şükür, sizce ne kadar alayım (aylık, haftalık veya günlük)?
Günlük 35 yeter. Hadi bilemedin 40. Yerine göre değişir aslında. İstanbul’da turistik bir yerdeyseniz 60 civarı yetebilir. Fazlası ailenize gereksiz yük olur. Ailenize yük olmak istemiyorsanız keyfi harcamalarınızı biraz azaltın derim. Ben lise zamanlarında (4-5 yil önce) Günlük 10 TL alıyordum. 2 döner yerdim. Bazen 1 yerdim sonraki güne artan parayla soda falan alırdım.
Ben günlük 100 alıyorum yetmiyor
Allah ananıza babanıza sabır ve para versin hocam. 23 yaşındayım Benim şahsi kişisel harcamam bile o kadar değil.

Ben aylık 400TL alıyorum yetmiyor diye harcamayıp biriktiriyorum. Arkadaşım 1000tl alıyor haftada 3-4 kere yiyor. Aylık 700-1000TL yeter.

Günlük 35 yeter. Hadi bilemedin 40. Yerine göre değişir aslında. İstanbul’da turistik bir yerdeyseniz 60 civarı yetebilir. Fazlası ailenize gereksiz yük olur. Ailenize yük olmak istemiyorsanız keyfi harcamalarınızı biraz azaltın derim. Ben lise zamanlarında (4-5 yil önce) Günlük 10 TL alıyordum. 2 döner yerdim. Bazen 1 yerdim sonraki güne artan parayla soda falan alırdım.

Allah ananıza babanıza sabır ve para versin hocam. 23 yaşındayım Benim şahsi kişisel harcamam bile o kadar değil.
hocam izmir çeşmede yaşıyorum

Geri
Yukarı